Kriz sona erdi! Netflix ve Amazon RTÜK’ten lisans aldı

İnternetten yayın yapan Netflix ve Amazon Prime Video yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK’ten lisans aldı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ( RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, Netflix ve Amazon Prime Video’nun RTÜK’ten lisans aldığını duyurdu. Şahin, twitter hesabından yaptığı açıklamada ”İnternet üzerinden isteğe bağlı yayıncılık yapan uluslararası platformlar NETFLIX ve Amazon Prime Video tıpkı yerli örnekleri gibi yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK’ten lisans aldı. Hayırlı olsun.” yazdı.

NETFLIX 1.5 MİLYON ÜYEYİ GEÇTİ

İnternet üzerinden film ve dizi izleme hizmeti sunan, özellikle ABD’de oldukça yaygın olarak kullanılan Netflix, Türkiye’de 2016 yılında yayına başlamıştı. Şirket 2019 yılında Türkiye’de 1.5 milyon üyeyi geçtiklerini duyurmuştu.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Oppo ColorOS toplamda 370 milyon aktif aylık kullanıcıya ulaştı Spor Haberleri

Prime Video ve Prime Gaming’i kapsayan Amazon Prime 15 Eylül’de resmi olarak Türkiye’de de açıldı.

DÜN İLK CEZALAR KESİLMİŞTİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Fatih Sayan dün Türkiye’nin resmi bir temsilci bulundurma şartını tanınan sürede yerine getirmeyen şirketlere 10’ar milyon TL ceza kesildiğini açıkladı. Buna göre sosyal medya platformlarından Facebook, Twitter, YouTube, TikTok ve Instagram bu ilk cezanın ardından şirketler 30 gün içerisinde temsilci atamama tavırlarını sürdürürlerse bu kez 30 milyon TL’lik cezayla karşı karşı kalacak ve bant genişlikleri daraltılabilecek.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Akıllı Telefon İle Lazer Işık Şovu! Sihirli Kelime İle Işık!

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat