Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Koyunları yangında telef olan aileyi Bakan Pakdemirli sevindirdi

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Koyunları yangında telef olan aileyi Bakan Pakdemirl Bakan Pakdemirli, ilçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki kırsal Esenyurt Mahallesi’nde yaşayan ve 26 Kasım’da çıkan yangında konutu kullanılmaz hale gelen, ağılındaki 70 koyunu telef olan Ali ve Seniye Tekin çiftinin mağduriyetinin giderilmesi için talimat verdi.

 

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Manisa Tarım ve Orman Vilayet Müdürlüğünün uyumunda Tekin çiftine 120 koyun ve 1,5 ton hayvan yemi teslim edildi.  

“SİZİN BİR DERDİNİZ VARSA BİZİM DE KAYGIMIZ VAR”

 

 

Bakan Pakdemirli, ikramların teslimi sırasında Tekin çiftiyle manzaralı konuştu.

Tekin ailesine geçmiş olsun dileklerini ileten Pakdemirli, koyunların nasıl telef olduğu konusunda bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileten Pakdemirli, ailenin başına gelen olay nedeniyle ıstırap duyduğunu lisana getirdi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da durumdan haberdar olduğunu ve ailenin mağduriyetinin giderilmesi için talimat verdiğini aktaran Pakdemirli, Bakanlığın, Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğünün, kaymakamlığın, belediyenin ve hayırseverlerin dayanağıyla 120 koyun alındığını, yanan konutun ve ağılın tekrar yapılacağını ve aileye 1,5 ton yem verildiğini söz etti.

Pakdemirli, bir daha bu türlü musibetler yaşanmaması temennisinde bulunarak “Biz her vakit sizin sıkıntılarınızla dertleniyoruz. Her vakit söylüyoruz, sizin bir derdiniz varsa bizim de kederimiz var. Sizin gece ışıklarınız yanıyorsa bizim de burada ışıklarımız yanıyor. Kaygınıza derman olmaya çalıştık.” sözlerini kullandı.

“DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ DAİMA YANIMDA OLDU”

Ali Tekin de yardımları hasebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Bakan Pakdemirli’ye teşekkür etti.

Geçimini hayvancılıkla sağladığını, 26 Kasım sabahı çıkan yangında tüm koyunlarını kaybettiğini lisana getiren Tekin, “4 çocuğum var. Hepsinin rızkını bu hayvanlarla çıkarıyordum. Bu olayı yaşadıktan sonra Tarım ve Orman Bakanımız, köylümüz, muhtarımız, kaymakamımız ve belediye liderimiz, hepsi yardımıma koştu. Allah razı olsun, hepsine çok teşekkür ediyorum. Devletimiz ve milletimiz daima yanımda oldu, yaptıkları uygunlukla bu acı günümü unutturdu.” dedi.

Seniye Tekin de hayvanlarının telef olduğunu görünce büyük hüzün yaşadığını belirterek “Telef olan koyunlarda büyük emeklerimiz vardı. Çocuklarımızı kimseye muhtaç olmadan daima bu hayvanlardan kazandıklarımızla büyüttük. Kuzuyken hepsine kendi evlatlarımız üzere baktık lakin hepsi yandı. Artık devlet 120 koyun verdi, herkesten Allah razı olsun.” diye konuştu.

Manisa Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de Bakan Pakdemirli’nin talimatıyla harekete geçtiklerini ve kısa müddette koyunları temin edip aileye teslim ettiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.