Kılıçdaroğlu’nun yeni projesi: ‘İstanbul’un nüfusu 2,5 milyon azalacak’

Yayınlama: 05.05.2023
Düzenleme: 06.05.2023 02:22
74
A+
A-
Kılıçdaroğlu
Kılıçdaroğlu

Bugün Mersin’de konuşan Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, birçok konuya değindi. Kılıçdaroğlu, Orta Anadolu’nun bütün kentlerini demir yolu ile Mersin ve İskenderun’a bağlayacaklarını ve bu sayede 5 yıl içinde yaklaşık 850 bin kişilik istihdam alanı yaratacaklarını belirtti. Ayrıca bu proje sayesinde İstanbul’un nüfusunun da 2,5 milyon azalacağını ifade etti.

‘850 bin istihdam alanı yaratacağız’

14 Mayıs’taki seçimlere sadece 9 gün kaldı ve siyaset parti liderleri programlarını yoğunlaştırdı. Bugün Mersin’de konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye demokrasi ve bereket getireceklerini vurguladı. Kılıçdaroğlu, Mersin’i bölgenin en güçlü kentlerinden biri haline getireceklerini söyledi. Ayrıca Orta Anadolu’nun tüm kentlerini Mersin ve İskenderun’a demiryolu ile bağlayarak, yaklaşık 850 bin istihdam alanı yaratacaklarını belirtti. Bu projenin ayrıca İstanbul nüfusunun 2,5 milyon azalmasına da yol açacağını ifade etti.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından öne çıkan noktalar:

  • Türkiye’ye bereketi getireceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, sevinci bütün dünya ile paylaşacaklarını ifade etti.
  • Çiftçilerin tarım kredi ve bankalara olan borçlarını sileceklerini belirterek, çiftçilerin üretmesiyle Türkiye’nin kazanacağını ve artanı ihraç edeceklerini söyledi.
  • Gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, otoriter bir yönetimi kullanarak değişim için sandığa gitmeleri gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin geleceğini değiştirebilecekleri fırsatın önlerinde olduğunu söyledi ve dünya gençliğine de örnek olacaklarını belirtti.
  Sinan Oğan’ın Erdoğan arşivi... Neler demiş neler

‘Depremzedelere söz verdiğimiz gibi’

Kılıçdaroğlu, depremzedelere söz verdiği gibi, yıkılan ev, dükkan ve ahırların yenilerini yapacaklarını ve bu konuda borçlanma olmayacağını belirtti. Ayrıca emeklilere de Kurban Bayramı’nda 15 bin TL ödeme yapacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu, 27.5 yıl boyunca devlette çalıştığı için bütçe yapma ve planlama konusunda uzman olduğunu belirterek, “Onlar 5’li çeteye, Bay Kemal vatandaşa çalışacak. Sizler için çalışacağım” dedi. Kendisinin saraylara değil, Atatürk’ün Çankaya Köşkü’ne çıkacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, son olarak, herkesin inancı ve kimliğinin saygı göreceği bir Türkiye için çalışacaklarını vurguladı.

‘İstanbul’un nüfusu 2,5 milyon azalacak’

Kılıçdaroğlu, Mersin’i güçlü bir kent haline getirmek için çalışacaklarını belirtti. Orta Anadolu’daki tüm şehirleri demiryolu ile Mersin ve İskenderun’a bağlayacaklarını ve burada 5 yıl içinde yaklaşık 850 bin istihdam alanı yaratacaklarını söyledi. İstanbul’un nüfusunun 2,5 milyon azalacağını da vurgulayan Kılıçdaroğlu, Suriyeli mültecilerin en geç 2 yıl içinde ülkelerine gönderileceğini ve okullarının ve yollarının AB fonları ile yapılacağını söyledi.

  Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun canlı yayın çağrısını kabul etmedi

Kılıçdaroğlu, terör örgütlerinin saldırılarına uğramasına rağmen, vatan ve bayraklarından ödün vermeyeceklerini, kul hakkı yemediklerini ve yedirmeyeceklerini belirtti. Ayrıca, 418 milyarın nasıl götürüldüğünü ve kimin hangi bankada ne kadarının olduğunu biliyorlar ve onların ne yediklerini de bildiklerini söyledi.

‘LGBT+ derneklerinin sayısı artıyor’

Son olarak Bakan Soylu’nun yaptığı açıklamaya değinmek istiyorum. Kendisi maalesef LGBT+ topluluğuna yönelik ayrımcı bir söylemde bulundu ve bu bizim için kabul edilemez. Herkesin düşüncesi farklı olabilir ancak kimseyi ayırmıyoruz. Ayrımcılık yapmadan birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Bakan Soylu’nun LGBT+ topluluğuna yönelik söylemleri gerçekten çok üzücü. Kendisi sürekli kendi fantezilerini anlatarak LGBT+ topluluğuna karşı düşmanca bir tutum sergiliyor. LGBT+ derneklerinin sayısı artıyor diye endişelenmesi de çok anlaşılır değil. Devlet olarak kimseye cinsel hayatına müdahale etme hakkımız yok. Ayrıca, bu tür söylemlerle sadece LGBT+ topluluğuna hakaret ediliyor. Bu şekilde konuşmak hiçbir şeyi değiştirmez ve sadece ayrımcılığı körükler.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit