Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Kılıçdaroğlu: ‘İstanbullu Cevap Verecek Demiştik, 800 Bin Oy Farkla Bunu Gördük’

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin akabinde Ankara'da yaptığı konuşmada “Türkiye demokrasiye inananlarla gurur duyuyor” dedi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şu biçimde

“Her şey adalet yürüyüşüyle başladı”

“Ben bu milletin ferasetine güveniyorum demiştim. Halkımızın iradesine güveniyoruz. Kapalı kapılar arkasında halkımızın iradesine darbe yapıldı, bu darbeyi İstanbullu karşılık verecek demiştik. Allah'ın müsaadesiyle 800 bin oy farkla bunu gördük. Her şey adalet yürüyüşüyle başladı. Hak hukuk ve adalet dedik. Bütün dünyaya sesimizi duyurduk. Mısır’daki sağır sultana bile sesimizi duyurduk. Bütün manileri daima birlikte aştık, en son İstanbul seçimlerinde aştık. Bizler daima birlikte emin olun bir demokrasi destanı yazdık. Her türlü baskıya karşın, devletin bütün imkânlarını kullanmalarına, bürokratlarına karşın, baskıyı değil halk demokrasiyi şanlandırdı. Söylemiştim, cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırdığımız vakit bir mana kazanacaktır diye, bunu büyüteceğiz ve güçlendireceğiz. Demokrasi kararlılığımızı bütün dünyaya bildireceğiz, bildirdik de.”

“Kazanan Türkiye'dir”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

“Bizler tarihin en değerli süreçlerinden birini yaşadık. Demokrasi konusunda destan yazdık ve bu yazdığımız destan bütün dünyada yankılanıyor. Bundan daha hoş bir şey olamaz. 82 milyon demokrasi imtihanını verdi. Birlikte demokrasimizi yükselteceğiz. Ekrem İmamoğlu 'Her şey çok hoş olacak' dedi ve onun beklentileri karşılık buldu. Kazanan Türkiye'dir.”

“Mücadelemizi bayanlarla birlikte yapacağız, çocuklarımızla birlikte yapacağız”

“Bu saatten sonra Türkiye hızla gerçek gündemine dönmeli. Geniş tarifli işsiz sayımız 8 buçuk milyona yanaştı. Bu ülkenin işsizi, çiftçisi, emeklisi, sanayicisi, hür meslek çalışanı, çabucak hemen toplumun herkesinde büyük bir huzursuzluk vardı. Artık demokrasi çıtasını birlikte yükselteceğiz. Bizim gücümüz, demokrasilerdeki en büyük güçtür. Mücadelemizi bayanlarla birlikte yapacağız, çocuklarımızla birlikte yapacağız, 82 milyon demokrasi imtihanını verdik. Artık demokrasiyi yüceltme vakti. Birlikte yücelteceğiz, insanlarımıza birlikte sahip çıkacağız. Birlikte Türkiye'yi büyüteceğiz.”

“Engel çıkarmak istediler, mahzurlar aşıldı”

“Ve Ekrem lider önümüzdeki günlerde mazbatasını alacak, hakkı ikinci kere teslim edilecek. Doğal her belediye liderine da nasip olmaz ikişer ay ortayla iki defa art geriye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmek. Engel çıkarmak istediler, pürüzler aşıldı. Artık hiçbirimizin önünde hiçbir mani yok. Herkesi kucaklayacağız, bizi eleştirenleri de. Hiç kimseye kin beslemeyeceğiz. Kucaklayıcı bir lisan kullanacağız, herkese, her kanıya hürmet göstereceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.