Katar Dünya Kupası Personel işçi Alımı Başvurusu

Katar Dünya Kupası Personel işçi Alımı Başvurusu
Katar Dünya Kupası Personel işçi Alımı Başvurusu

Katar Dünya Kupası İçin Personel Alımı Ve Başvurusu için koşulları neler haberimizin devamında sizlere bahsedeceğiz. Katar Dünya Kupası işçi personel alımı hakkında yazımızı okurken, size Katar’da iş imkanları ve paralar hakkında bilgi vermeyi amaçladık. Geniş çaplı bu ülkenin durumu ve fırsatları hakkındada bilgi aktarımı yapılacaktır. Daha ayrıntılı bir şeklinde Katar Dünya Kupası personel alımı konusu hakkında bilgi verilecektir.

Bilindiği üzere Katar 2022 Dünya Kupasına ev sahipliği yapacaktır. Bu nedenle birçok firma ve özellikle de inşaat sektöründe çalışan firmalar ön planda olarak Dünya Kupası için işçi alımı yapmaktalar. Dünya Kupası için birçok İnşaat işi yapılacak ve yeni stadyum, oteller, sosyal tesislerin yapılmasını üstlenmek isteyen firmalar arasında Türk firmaları da ihalelere katılmaktadırlar.

Katar Dünya Kupası Hazırlık Aşaması

Katar’da Dünya kupası için gereken stadyum halihazırda bulunmadığı için bu çapta bir futbol sahasını inşa etmek için inşaat şirketleri işe koyuldular ve gelen bilgilere göre Türk şirketlerin inşaatı üstleneceğine görülmektedir. İnşaat yapılacaksa bu işi yapacak işçilere gerek olacaktır ve büyük bir inşaat işi söz konusu olduğu için güzel bir şekilde çok sayıda kişiye iş imkânı sağlanacaktır.

Katar Dünya Kupası işçi alımı söz konusu olunca elbette yurt dışında kariyer yapmak isteyenler için cazip bir fırsat oluyor.  Siz de böyle bir iş fırsatını kaçırmak istemiyorsanız güncel bir şekilde konuyu takip etmeniz gerekmektedir. Böylece büyük firmalara başvuru yaparak Katar’da inşaat elemanı olarak istihdam şartlarından yararlanabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Fizik bölümü mezunları ne iş yapar? Fizik bölümü mezunları iş olanakları

Katar Dünya Kupası işçi Alımı Nasıl Olacak?

Katar 2022 Dünya Kupası için yapılacak inşaatlar için inşaat firmaları vasıflı ve vasıfsız işçi istihdamı yapacaktır. Her sektörde istihdam açığı olduğu görülmektedir ve bu nedenden dolayı yüksek sayıda işçi alımı yapılacaktır. Firmalar personel alımı için ilan vermeye başlamışlardır. Türkiye’de inşaat sektörüne önem arz eden birçok firma ihalelere katılarak Katar’da tesis edilecek otel, stadyum, sosyal kompleksler ve alışveriş merkezlerinin inşaatını üstlenmeyi hedeflemekteler.

Bu inşaatlar için İstihdam açığı olmaktadır ve farklı olarak bu büyüklükte bir çalışmayı kısa sürede bitirmek için Katar Dünya Kupası personel alımı gerekmektedir. Katar’da inşaat sektöründe çalışmak isteyenler kesinlikte başvuruda bulunabilirler. Bu iş büyük çapta bir iş olduğu için, firmalar oldukça iyi avantajlarla personel alımı yapıyorlar. Yani kişileri ikna etmek için gayret gösteriyor ve dolgun paralar veriyorlar ve farklı olarak yatılı kalmak, masrafları karşılamak ve uçak biletlerini almak gibi imkanlar da sunuyorlar.

İnşaat sektörü dışında birçok meslek gurubundan da işçi alınımı olacaktır. Dünya Kupası için ülkeye gelecek olan çok sayıda turist olacaktır ve bundan dolayı garson, şoför, aşçı, aşçı yardımcısı ve güvenlik gibi birçok kadro için iş imkanları doğacaktır. Böylece Türkiye’de herhangi bir meslek grubunda uzmanlaşmış personeller bu iş imkanlarından yararlanabilirler.

Katar ülkesinde Hangi Şirketler İnşaat işçisi Arıyorlar?

Son olarak elde edilen bilgilere göre Katar’da inşaat yürüten ve personel arayan inşaat firmaları açıklanmaktadır. Kolin İnşaat, Sham Turk İnşaat Tekstil Limited, Doğuş İnşaat Kamışoğlu Group, Limak İnşaat, STFA İnşaat Tekfen İnşaat, Demir İnşaat, Sarp Group, Enyap inşaat, Tuğra Gayrimenkul Yüksel İnşaat, Ortadoğu İnşaat, Yapı Merkezi ve GAP İnşaat bu firmalardan birkaçı olmaktalardır. İmkanlardan faydalanmak için sadece iş ilanlarını kontrol etmeniz gerekmektedir ve bu ilanlar firmaların insan kaynakları bölümünde yayımlanmaktadır.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Nasıl Endüstri Mühendisi Olunur? Endüstri Mühendisi olmak

İnşaat Firmalarının Katar İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Katar ve Türkiye’nin yakın bir ilişkisi olmaktadır ve Katar 2022 Dünya kupası için personel ihtiyacı duymaktadır ve bu personeller sadece inşaat sektöründen değil, birçok meslek grubundan alınacaklar.

Katar’da ödemeler genellikle dolar üzerinden yapılmaktadır. Farklı olarak ek mesaiye daha fazla para ödeniyor. Katar’da çalışan kişiler genellikle en az 2.200 dolar maaş alıyorlar. Ortalama maaş ise 2500 dolar ile 3000 dolar arasında olmaktadır. Bu maaşlar meslek grubu ve firma gibi faktörlere bağlı değişmektedir ve ülkede en yüksek maaş aylık 25.000 dolara olmaktadır.

Sağlık çalışanı, mühendis ve tekniker gibi uzmanlık gereken sektörlerde ise maaşlar daha yüksek olmakta ve ortalama 3.500 ile 7.000 dolar arasında olmaktadır. Ve farklı olarak yönetici, yazılım uzmanı ve doktor gibi mesleklerde çalışanlar için özel ek ödemeler yapılmaktadır.

Katar Dünya Kupası personel başvurusu için yapılması gerekenler ve şartlar hakkında bilgi verelim. Bunun için ihaleye katılan ve kazanan firmaların sitelerinde, insan kaynakları bölümüne girip orada yayımlanan iş ilanlarına direkt olarak başvurabilirsiniz. Farklı olarak kariyer sitelerine kaydolarak Katar inşaat işçisi iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  İstanbul'da esnek çalışma modeline geçildi! İşte sektör sektör yeni mesai saatleri

Katar İş İlanlarına Başvurma Ve Kabul Edilme Şartları

Birçok ihale kazanılsa da hâlâ  Katar’da çalıştırılacak eleman ihtiyacı sorunu giderilmemiştir. Bu nedenden dolayı bu ülkede çalışmak olanağı bulunmaktadır çünkü Katar Dünya Kupası öncesi her sektörün hazır durumda olmasını istemektedir. İnşaat sektörünün yanı sıra hizmet, turizm, ulaşım, lojistik, taşımacılık, enerji ve petrol sektörlerinde iş bulma imkânı devam etmektedir.

Yurt dışı iş ilanlarına ulaşmak için Türk vatandaşları firmaların duyuruları takip edip ve uluslararası geçerliliği olan iş ilanlarına başvurabilirler.

Bazı özellikler ve becerilere sahip olmak, değerlendirme ve kabul edilme sürecinde işlerin daha hızlı ve kolay olması için yardımcı olacaklardır. Mesela başvuranlar için avantaj sayılabilecek bir beceri dil bilgisi olmaktadır. Temel İngilizce ve Arapça dil bilgisine sahip olanlara öncelik tanınması muhtemeldir. Tabii bunun yanı sıra Türkçeye tam olarak hâkim olmanız gerekmektedir. İşleri kolaylaştıracak başka bir adım ise başvuru öncesi işe hazır olmak ve uygun olmayı göstermek için pasaport, vize ve çalışma izni başvurusunda bulunmak olacaktır.

Böylece uluslararası işler peşinde olan kişiler için Katar Dünya Kupası personel alımı hakkında kapsamlı bilgi verilmiştir.

Başa dön tuşu
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - |