Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Kamera Arkası Muhabiri Birinci Yılını Kutluyor

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Kamera Arkası Muhabiri Birinci Yılını Kutluyor. Basın sektörünün kamera arkasında yaşanan zorluklarını ve eğlenceli yanlarını paylaşan sosyal medya sayfası Kamera Arkası Muhabiri 1. yılını kutluyor.

2020 Ocak ayında kurulan sosyal medya sayfası olan Kamera Arkası Muhabiri 1. yılını kutluyor. Berkan Çetin tarafından kurulan sayfa 1 senede 400 gönderi ile 5 bin üzerinde takipçi sayısına ulaştı. Binin üzerinde basın emekçisinin takip ettiği sayfa basın sektörüne aday öğrenciler tarafından da takip ediliyor. Basın emekçilerinin kamera önünde 2-3 dakikada yayınlanan haberlerinin aslında 2-3 dakika ile bitmediğini anlatan sayfa basın camiasının kamera arkasındaki anlarını paylaşıyor. Bunların yanı sıra sektöre aday öğrencilere bilgiler aktarıyor ve basın emekçileri ile buluşturuyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bu sayfanın kurucusu bir kişi değil binlerce basın emekçisi diye belirten Berkan Çetin, “Kamera Arkası Muhabiri 20 Ocak 2020 tarihinde kuruldu. Bu sayfanın kurucusu bir kişi değil binlerce basın emekçisi oldu. Kamera Arkası Muhabiri ilk gün ki gibi basın emekçilerimizin bu işi yaparken ne zorluklar yaşadığını bunun yanı sıra eğlenmeyi ihmal etmedikleri, farklı kurumlardan da olsa birlik beraberlik içinde oldukları, ailelerinden uzakta, savaş bölgesinde canı pahasına izleyicisine, okuruna haber verme gayreti içerisinde olan, alın teri döken ve dahası olan basın emekçilerimizin kamera arkası görüntülerini ve fotoğraflarını paylaşıyor.

‘İyi ki varsınız, iyi ki varız’

Hakkı adaleti ilke edinerek yaptığımız paylaşımlarda istemeden kalbini kırdığımız, paylaşım yapmayı unuttuğumuz emekçimiz var ise af ola. Bunların yanı sıra bana büyük katkısı olan onlarca muhabir, kameraman, editör vb. basın çalışanımızla buluşturan bu sayfa sizlerle tanışmama vesile oldu. Kurulduğumuz günden bu yana birçok meslek adayı öğrenci arkadaşımıza yol göstermenin, basın emekçilerimizden aldığımız bilgileri onlara aktarmanın bir yolu oldu.

Kamera Arkası Muhabiri’nde elimizden geldiğince canlı yayın konuğu olarak sizleri davet etmeye çalıştık. Şimdi ise 11 Ocak itibari ile sergilenecek Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne destek sağladık. Bunların hepsi sizler sayesinde oldu. Birlikte başardık. Bu sayfa benim değil bizim sayfamız oldu. İyi ki varsınız, iyi ki varız” dedi.

Sayfa kurucusu Berkan Çetin kimdir?

Kamera Arkası Muhabiri sayfa kurucusu Berkan Çetin, 11 Eylül 2001 Antalya Gazipaşa doğumludur. Uşak Üniversitesi Gazetecilik bölümü öğrencisi, Uşak Üniversitesi Haber Topluluğu başkan yardımcısı ve aynı zamanda erken yaşta mesleğe atılmış genç bir muhabiridir. 2019 yılında tanıştığı gazetecilik bölümü, hayatına değer katmıştır. Üniversitenin ilk günlerinde gönüllü olarak başladığı meslek serüveninde çeşitli kurumlarla çalışma imkânı bulmuştur. Öğrenim hayatı ile meslek hayatını aynı anda icra etmeye çalışan Çetin 20 Ocak 2020 tarihinde de Kamera Arkası Muhabiri sosyal medya sayfasını kurarak kendine birçok kurumdan basın emekçisi ile tanışma imkânı sağlamıştır.

Kamera arkası muhabiri birinci yılını kutluyor
Kamera Arkası Muhabiri Birinci Yılını Kutluyor, Kamera Arkası Muhabiri Birinci Yıl Kutlaması, Sayfa Kurucusu, Sayfa Kurucusu Berkan Çetin, Kamera Arkası Görüntüler Ve Fotoğraflar, Fotoğraflı Ve Görüntülü Değerlendirmeler, Canlı Yayın

Kendine sağladığı yararı mesleğe aday olan öğrenci arkadaşlarına da aktarmıştır. En önemlisi olarak basın camiasına moral motivasyon olmuştur. Kuruluş amacı basın emekçilerinin kamera önünde yaşadıklarını, aslında bazen zor, bazen eğlenceli, bazen özlem dolu olduğunu Kamera Arkası Muhabiri’nde fotoğraflı ve görüntülü olarak değerli takipçilerine sunmuştur. Bu amacına da ulaşmış olup sayfasını daha da büyütmeye devam etmektedir.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Kamera Arkası Muhabiri Birinci Yılını Kutluyor, Kamera Arkası Muhabiri Birinci Yıl Kutlaması, Sayfa Kurucusu, Sayfa Kurucusu Berkan Çetin, Kamera Arkası Görüntüler Ve Fotoğraflar, Fotoğraflı Ve Görüntülü Değerlendirmeler, Canlı Yayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.