Kalanchoe Çiçeği Nasıl Çoğaltılır

Kalanchoe çiçeği Afrika ve Asya topraklarına ait tropik bir bitkidir. Kalanchoe türlerinin çoğu Madagaskar’da bulunuyor. Bakımı ve çoğaltılması çok pratik bir çiçek olan Kalanchoe, minik çiçekleri ile evinizi renklendirecek bitkilerden. Kalanchoe Çiçeği yapraktan, çiçekten Nasıl Çoğaltılır?

Kalanchoe Çiçeği Nasıl Çoğaltılır
Kalanchoe Çiçeği Nasıl Çoğaltılır

Kalanşo dalından nasıl çoğaltılır?

Bir dalını kırıp suda bekleterek köklendirebilirsiniz. Köklendikten sonra toprağa ekebilirsiniz. Kalanşo bitkisi tek bir yapraktan bile çoğaltılabilir. Kırılan Kalanşo dalını direkt olarak toprağa da ekebilirsiniz.

Kalanşo yapraktan nasıl çoğaltılır?

Suda kalanşo köklendirmek için tek bir yaprak bile yetiyor. Özellikle etli yapraklardan tercih ederseniz çok daha kolay kökleniyorlar. … Yapraktan bitki yetiştirirken bu yaranın iyileşmesi için bekletmek önemli.

Kalanşo çiçeği nasıl büyütülür?

Kalanşo çiçeği çok fazla suyu da sevmez. Dolayısıyla kışın çok fazla sulanmamalı, ancak kurumasına da izin verilmemeli, toprağı nemli tutulmalıdır. Düzenli sulanması ve kuruyan çiçeklerin budanması kalanşo çiçeğinin sağlıklı büyümesi açısından çok önemlidir. Kalanşo çiçeği dış etkenlerden çok kolay etkilenebilir.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Havuç Tohumu Nedir? Havuç Tohumu Çayı Nedir? Nasıl Yapılır?

Kırılan dal nasıl Köklendirilir?

Dalın su altında kalacak kısmı en az iki tane filizlenme noktasına sahip olmalıdır. Bitki türlerinin çoğunluğunda köklenme boğum yerlerinin yanından olur. Az su kullanın. Bir dalı yarım çay bardağı suda veya birkaç dalı yarım su bardağı suda köklendirmeye çalışmalısınız.

Kalanşo nasıl ortamı sever?

Suda köklendirmek için; Birkaç parçaya bölünen yaprakları şeffaf bir kavanoz içinde, aydınlık bir konumda, güneşe dik açıyla maruz kalmayacağı bir noktada köklenmeye bırakabilirsiniz. Suyunu 10-15 gün aralığında yenilemeyi ihmal etmeyin.

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat

instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al beğeni hilesi takipçi hilesi