Jahrein kimdir? Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç kimdir?

1990 yılında doğmuş olan Ahmet’in aslına en önemli özelliği Twitch dünyasının ilk yayıncılarından olmasıdır. Oyun oynamanın yanı sıra tarihle ve gündemimizle ilgili konularda fikirlerini insanlara aktarıyor. Bazen dertlerini anlatım bazen insanları dertlerini dinleyerek onları rahatlatmaya çalışıyor. Aynı zaman Twitch dünyasının en çok izlenen kanallarından biridir. Birçok etkinlik, söyleşi ve pazarlama eğitimlerine de katılmaya devam ediyor. Ahmet’in toplamda 30 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor. Jahrein kimdir? Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç kimdir?

Jahrein kimdir? Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç kimdir?
Jahrein kimdir? Twitch yayıncısı Ahmet Sonuç kimdir?

Twitch nedir? İşte kazanç ortalamaları

Twitch.tv, insanların bilgisayarlarından televizyon kanalı gibi yayın yapmalarına olanak sağlayan internet sitesidir. Televizyondan yavaş yavaş kopmaya başlayan yeni nesil Twitch üzerinde günlük en az 3-4 saatini harcıyor. Sitede yayıncılar, ortalama 6 saat yayın yapıyor ve yayıncıların bilinirliğine göre 1000-40.000 arası değişen izleyici sayısına ulaşıyorlar. Bu sayı oyun turnuvaları olduğu zaman 350.000-1.000.000’a kadar çıkıyor. Yayını izleyen insanlar izledikleri kişiye bir sebep belirtmeksizin bağış atabiliyorlar ve bu bağışlar bazen çığırından çıkıp yüz binlerce doları buluyor.

Ünlü bir Twitch yayıncısının aylık ortalama kazancı 60.000-300.000 dolar arası değişiyor. Türk yayıncılar arasında da aylık 30.000 TL üzeri kazananlar mevcut. Yayıncılar eş zamanlı olarak yayın esnasında izleyenlerin sohbette yazdıklarını okuyup cevap veriyorlar. Yayıncıların kalitesi sohbetteki insanların aktifliğiyle doğru orantılı olarak artıyor. İnsanlar sevdikleri yayıncının kanalına 5 dolar vererek abone olup, sohbetteki kısıtlamalardan etkilenmeden yayını takip edebiliyor. Sitede sadece oyun oynanmıyor. Müzik yapan, resim çizen, kendi kitlesiyle talk show yapan yayıncılar da mevcut.

instatakipci instagram takipçi satın al

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER