İstanbul’da ‘bebeğe alkol içirildiği iddiası’ ile ilgili takipsizlik


İstanbul’da 1,5 yaşındaki K.B. isimli bebeğe alkol içirildiği ve bebeğin elinde alkol şişesi ile sigara bulunan fotoğraflarının sosyal medyada paylaşıldığı iddiası üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı.

Bebeğin annesi Figen Ü. hakkında “aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğün ihlali” ve “basit yaralama” suçlarından takipsizlik kararı verildi.

Fotoğrafı çekerek sosyal medya hesabından paylaştığını itiraf eden Figen Ü.’nün kuzeni Merve A. hakkında ise 2 yıla kadar iddianame düzenlendi.

‘GAYRİ RESMİ BİRLİKTELİK’

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Burak B. ile Figen Ü.’nün gayri resmi birlikte oldukları, mağdur K.B.’nin çocukları olduğu anlatıldı.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Akdeniz bölgesinde,Atak helikopterleri uçuyor! Akdeniz'de sıcak görüntüler

Anne Figen Ü.’nün oğlu K.B.’yi 26 Kasım 2020 tarihinde kuzeni Merve A.’ya bıraktığı, şüphelinin Figen’i arayarak, ‘Arkadaşlarımla buluşacağım, K.’yı da alıp gideceğim. Bostancı’ya geçiyorum. K.’yı oradan alırsın’ dediği kaydedildi.

‘MİZAH AMAÇLI ÇEKTİM’ SAVUNMASI

Şüpheli Merve A.’nın restoranda yemek yerken alkol kullandığı, K. kucağındayken elinde olan rakı bardağını K.’nın ağzına değdirdiği, daha sonra çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaştığı aktarıldı.

Şüphelinin emniyette verdiği ifadede, söz konusu fotoğrafı kendi sosyal medya hesabından paylaştığını, amacının sadece mizah olduğunu, kesinlikle K.’ya alkol içirmediğini, pişman olduğunu, bir daha kesinlikle mizah amaçlı dahi olsa böyle bir şey yapmayacağını beyan ettiği belirtildi.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Van'da PKK operasyonunda uyuşturucu ve silahlar ele geçirildi!

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Şüphelinin annesi tarafından bakılması için kendisine bırakılan küçük çocuğa sağlık için tehlike oluşturabilecek bir şey verdiği belirtilirken, şüpheli Merve A.’nın, “kötü muamele” ve “sağlık için tehlikeli madde temin etme” suçlarından toplamda 6 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianame gönderildiği mahkemece kabul edilirse şüphelinin yargılanmasına başlanacak.

NE OLMUŞTU?

Küçük çocuğun babası Burak B., 1,5 yaşındaki bebeğine alkol içirilmesine müsaade ettiği, alkol içirdiği ve sağlıksız ortamlarda bulundurduğu gerekçesiyle bebeğinin annesi Figen Ü. ve onun kuzeni Merve A. hakkında 26 Kasım 2020 tarihinde suç duyurusunda bulunmuştu.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Alkol bitince dezenfektan içen 7 kişi öldü

Şikayet dilekçesinde, 1 buçuk yaşındaki oğlunun hayatından endişe duyduğunu belirterek çocuğunun kendisine verilmesini ya da devlet korumasına alınmasını istemişti. Bebek, devlet koruması altına alınırken, anne Figen Ü. ile onun kuzeni Merve A. hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat