İnternet kafeler, öğrenciler için EBA dayanak merkezine dönüştürüldü

Bismil Belediyesi tarafından İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünün katkısıyla internete erişimi imkanı bulunmayan öğrencilerin yeni tip koronavirüs …

Yayınlama: 30.12.2020
A+
A-


Bismil Belediyesi tarafından İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünün katkısıyla internete erişimi imkanı bulunmayan öğrencilerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde uzaktan eğitimi daha faal ve verimli geçirmeleri ve pandemi sürecinin öğrenciler üzerindeki olumsuz tesirlerinin azaltılması ve meşakkat yaşayan esnafa dayanak olunması maksadıyla kiralanan iki internet kafe, EBA takviye merkezi olarak hizmet veriyor.

Hijyen, maske ve toplumsal uzaklık önlemleri kapsamında görevlendirilen öğretmenler nezaretinde tıpkı anda 80 öğrenci bu merkezlerden faydalanabiliyor. 

Talep doğrultusunda bu tıp merkezlerin sayısının artırılması hedefleniyor.

Bismil Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Serkan Anıl Gök, Bismil Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Hamza Türkmen’in talimatları doğrultusunda ilçede eğitimde fırsat eşitliği sağlamak gayesiyle meskeninde internet olmayan öğrenciler için proje geliştirildiğini söyledi.

Proje kapsamında ilçede faaliyet yürüten iki internet kafenin kiralandığını belirten Gök, böylece bu süreçte kasvet çeken esnafa da katkı sunduklarını lisana getirdi.

“Fırsat eşitliğine inanıyoruz. Herkesin konutunda internet olmayabilir ancak belediye ve Ulusal Eğitim Müdürlüğü olarak bu noktada herkese dokunmak istiyoruz. Bu eşitliği sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” diyen Gök, talebe göre merkez sayısını arttıracaklarını bildirdi.

  Togg'a kredi desteği geliyor! Herkes alabilecek

Daha çok öğrenci ve esnafa ulaşmayı amaçladıklarını tabir eden Gök, birinci etapta 2 internet kafeyi EBA takviye merkezine çevirdiklerini anlattı.

Gök, “Merkezde 2 öğretmen, paklık çalışanı ve güvenliğimiz hizmet veriyor. Öğrencilerimizin ağır ilgisi var. Öğrencilerin sokağa çıkabilecekleri vakit diliminde bu yerleri kullanıyoruz.” diye konuştu.

Velilerden olumlu reaksiyonlar aldıklarını aktaran Gök, velilerin çocuklarını öğretmenlerin kontrolünde hoş ve hijyenik bir ortama emanet ettikleri için keyifli olduğunu aktardı.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Cafer Gülseven de kurdukları merkezler sayesinde kısa bir müddette EBA’ya erişim imkanı bulunmayan çok sayıda öğrenciye ulaşacaklarını belirtti.

Bismil Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü ile problemlerini gidermeye devam edeceklerini belirten Gülseven, açtıkları merkezlere gidiş ve gelişlerde kasvet yaşayan öğrencilerin olması durumunda ulaşım noktasında da tahlil üreteceklerini lisana getirdi.

  ChatGPT İle Özgün Makale Nasıl Yazdırılır?

Gülseven, “Maksadımız çocuklarımıza sağlıklı ve inançlı bir ortamda EBA erişimini sağlamak.” dedi.

Bu merkezler dışında Z kütüphane, akıllı tahta ve bilişim sınıfı bulunan okullarda da bu imkanı öğrencilere sunduklarını aktaran Gülseven, ilçede 14 EBA takviye merkezinin bulunduğunu, yeni açtıkları merkezlerle 220 öğrenciyi uzaktan eğitime dahil ettiklerini kaydetti.

ÖĞRENCİ VE VELİLER MUTLU

Merkezden faydalanan 4. sınıf öğrencisi Sabriye Işık Yaşar da evlerinde internet bulunmadığını, uzaktan eğitim için annesinin telefonunu kullanmak zorunda kaldığını, bunun da kâfi olmadığını söyledi.

Merkezde erişim konusunda ıstırabın bulunmadığını anlatan Yaşar, “Öğretmenlerime, derslerime ulaşmaktan çok memnunum.” diye konuştu.

Öğrencilerden Berat Sulün de meskenlerinde internet irtibatı olmadığı için EBA’dan yararlanamadığını, birinci kez EBA’ya girdiği için keyifli olduğunu aktardı.

Velilerden Naime Önal, konutta birden fazla çocuğunun bulunduğundan derslerin çakıştığını, bu nedenle çocuklarının uzaktan eğitimden gereğince faydalanamadığını lisana getirdi. 

Önal, “Böyle bir imkan tanıdıkları için Kaymakama ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürüne çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| smm panel