Instagram Reels Videoları Gözükmüyor Sorunu | KESİN ÇÖZÜM

Instagram Reels açılmama sorunu

Instagram Reels Videoları Gözükmüyor sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz. Son günlerde bazı mobil telefonlarda kullanıcılar Instagram Reels açılmama sorunu ile karşılaşıyor. Instagram Reels bilindiği üzere Instagram’a yeni gelen bir özellik.

Instagram Reels Videoları Gözükmüyor
Instagram Reels Videoları Gözükmüyor

Farklı yıllarda önce Snapchat daha sonra Tiktok ile gelen 15 saniyelik Reels videoları kullanıcılara Instagram’da bulunan Reels kısmından yayınlanıyor. Reels’i IGTV’den ayıran ise Instagram Müzik ile beraber kullanılması ve kullanıcıların müzikle beraber Tiktok tarzında videolar çekmesine imkan tanıyor. Reels içerikleri IGTV, gönderiler, hikayeler gibi Keşfet kısmında kullanıcılarla buluşuyor.

Reels’in çıkmasıyla birlikte kullanıcılar yavaş yavaş Tiktok’u bırakıp Reels’i tercih etmeye başladı. Tabi ki de bunu gözlemleyen Instagram ekibi Reels’e özel bir butonu son güncellemeyle birlikte uygulamaya entegre etti ve artık bu buton sayesinde kullanıcılar direk Reels videolarına ulaşım sağlayabiliyor.

Instagram Reels Gözükmüyor Çözüm

  • Instagram’a girdikten sonra sağ alttaki araca tıklayın
  • Araca tıkladıktan sonra Ayarlara girin
  • “Kişisel Bilgiler” kısmına tıklayın ardından e posta ve telefonunuzu yazın
  • Telefonunuzu ve E-postanızı, sms kodu ile onaylayın
  • Instagram hesabından tamamen çıkış yapın daha sonra girin.
  • Sorununuz düzelecektir
MERAK ETMİYOR MUSUN:  Instagram Keşfete Düşüren Hashtag 2022

Instagram Reels Açılmama Problemlerinin Nedenleri

Instagram Reels telefonunuzda açılmıyorsa bunun birçok sebebi olabilir.

1. Instagram hesabınız aktif edilmemiş olabilir.

Instagram hesabınızı yeni açtınız ve gelen hesabınızı aktif edin bağlantısını henüz açmayıp aktif etmediyseniz, Reels’e ulaşamayabilirsiniz. Hesabınızın aktif olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

2. Instagram uygulamanız güncel olmayabilir.

Eğer telefonunuz Instagram’ın son sürümüne güncellenmiş değil ise veya son güncellemeyi yapmadıysanız Reels açılmayabilir. Tabi ki de sorun illa sizden kaynaklı olacak diye bir şey yok. Eğer uygulama da bazı hatalarla karşılaşıldıysa son yüklenen güncellemeye gidilmiş olabilir.

3. Hesabınıza kısıtlama gelip gelmediğini kontrol edin.

Eğer hesabınız son zamanlarda spam, uygunsuz içerik vs. gibi nedenlerle durduruldu veya Instagram tarafından cezalandırıldıysa Reels videolar çalışmayabilir. Bunun süresi hakkında Instagram tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı ancak hesabınızın kısıtlanıp, kısıtlanmadığı öğrenerek sorunu kısa süre içerisinde halledebilirsiniz.

4. Hesabınız engellenmiş olabilir.

Son zamanlarda çok fazla zararlı içerik paylaşımı, yorumu veya beğeni yaptıysanız hesabınız engellenmiş olabilir. Bu nedenle hesabınızın engellenip engellenmediğini kontrol edin.

5. İnternet bağlantı ağınızda herhangi bir sorun olabilir.

Bazen internet ağları uygulamaları kullanırken sorunlar çıkarabiliyor. Yavaş internet ağları sonucunda yükleme gecikmeleri yaşanabilir. Bu sorunu çözmek için telefonunuzda mobil ağdan, kablosuz internet ağına veya tam tersi şekilde deneme yapabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Instagram Takip Engeli Nasıl Kaldırılır 2022

6. Uygulamada yoğunluk olabilir.

Sosyal medya uygulamaları her gün milyon hatta milyarlarca insan tarafından kullanılan platformlar. Bu kadar fazla trafik alan platformları da stabil tutmak bazen zor olabiliyor. Konuyla ilgili daha önce ele aldığımız Instagram açılmıyor? yazımızı okuyabilirsiniz. Bu nedenlerle eğer Reels’i kullanamıyorsanız, bir arkadaşınızın telefonundan bakabilir, başka kullanıcılara sorabilirsiniz. Eğer bu durumlara sahip değilseniz bir yakınınızın telefonunu alıp kendi hesabınızla giriş yapıp kontrol edebilirsiniz.

7.Hesabınız dondurulmuş olabilir.

Eğer Instagram hesabınız kısa süre önce donduruldu veya tekrar açıldıysa Reels özelliğini 3-5 gün kullanamayabilirsiniz. Bunun için ortalama 5 gün beklemeniz gerekebilir.

8. Telefonunuza zararlı yazılımlar yüklemiş olabilirsiniz.

Bazı uygulamalar sizin isteğiniz dışında telefonunuza giriş yapıyor ve bu virüs, kötü amaçlı yazılım dediğimiz uygulamalar sizin telefonunuzda bazı işlemleri yapmanızı engelliyor olabilir. Bu nedenle telefonunuza bir virüs veya kötü amaçlı yazılım girdiğini düşünüyorsanız hemen bir anti-virüs uygulaması yükleyin ve telefonunuzu zararlı içerik ve virüslerden kurtarın. Instagram Reels Videoları Gözükmüyor

9. Uygulama izinlerini aktif etmemiş olabilirsiniz.

Android, iOS ve diğer işletim sistemli telefonlarda kullandığımız uygulamalar bizlerden kamera, mikrofon, internet bağlantısı, depolama erişimi gibi birçok alanda izin isteyebilir. Eğer bu izinleri kabul etmez veya aktif etmez iseniz uygulamalar izin verdiğiniz ölçüde çalışır ve tüm özelliklerini kullanamayabilirsiniz.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Instagram Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz

10. İki Instagram hesabıyla giriş yapmış olabilirsiniz.

Eğer bir telefonda iki Instagram hesabına girmişseniz herhangi bir hesabınızda Reels’e ulaşamayabilirsiniz. Çok fazla kullanıcı tarafından yaşanan bu sorunun tek çözümü üçüncü parti yazılımları kullanmak. Birden fazla Instagram uygulamasını kullanacağınız bu uygulamalar telefonunuza zarar verebilir bunu unutmayın.

11. Instagram’ı kaldırıp tekrar kurmayı deneyin.

Instagram güncellemesinden eminsiniz, son zamanlarda hesabınızla ilgili herhangi bir sorun da yaşamadınız her şey olması gerektiği gibi ancak Reels’e ulaşamıyorsanız uygulamayı kaldırıp tekrardan yükleyin. Uygulamanın bazı dosyaları kaldırılmıyor olabilir bu nedenle ayrıntılı olarak telefonunuzu temizleyin ve Instagram’i tekrardan kurun.

12. Telif ihlali gerçekleştirip gerçekleştirmediğinizi kontrol edin.

Eğer Instagram hesabınızı başka birinden aldıysanız hesabınız telif ihlali gerçekleştirmiş olabilir. Telif ihlali gerçekleştiren hesaplar Reels özelliğinden faydalanamayabilir.

13. Instagram Destek ekibiyle konuşun.

İçerikte yer alan tüm adımları kontrol ettiniz yine de sorununuz çözülmedi ise size özel bir hata olabilir. Bu nedenle Instagram destek ekibine mesaj gönderin ve sorununuzu belirtin.

Reels, yeni bir Instagram özelliği olduğu için paylaştığınız 15 saniyelik içeriklerin istatistiklerini ve analizlerini göremeyebilirsiniz. Bu özellikler kısa zaman içerisinde Reels’te aktif olacak. Ayrıca Reels videolarınıza reklam veremiyorsanız da endişelenmeyin. Reklamlar da henüz Reels te etkin değil.

Farklı sorunlar yaşıyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz. Instagram Reels Videoları Gözükmüyor, Instagram Reels Açılmama

Başa dön tuşu
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - |