İngiltere’deki aşı terslerinin gösterisinde en az 27 kişi gözaltına alındı

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Kovid-19 tedbirleri ve aşı aykırıları, başşehir Londra’daki Parlamento Meydanı’nda bir ortaya geldi. Ülkede 6’dan fazla kişinin bir ortaya gelmesinin yasak olmasına karşın küme üyeleri, toplu halde yürüyüşe geçti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

“Aşıya hayır”, “İzin vermiyoruz” ve “Buna sessiz kalırsan sıradaki çocukların olacak” yazılı pankartlar taşınan şovda, ülkede Kovid-19 aşısının uygulanmasının durdurulması ve tedbirlerin kaldırılması daveti yapıldı.

Polis, Başbakanlık Ofisi 10 Numara’nın önünden geçerek Trafalgar Meydanı’na ulaşan kalabalığa dağılmaları ihtarında bulundu.

İhtarları dikkate almayan birtakım göstericiler gözaltına alınırken, küme üyelerinin polisi engellemeye çalışması üzerine arbede çıktı.

Daha sonra Marble Arch Meydanı’nda yine toplanan küme, Regent Caddesine yürüdü. Burada da polis müdahalesiyle karşılaşan küme dağıldı.

Londra Metropolitan Polisi’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, en az 27 göstericinin gözaltına alındığı ve bunlardan birinin üzerinde bıçak bulunduğu açıklandı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Aşı ve Kovid-19 tedbirleri terslerinin 29 Kasım’da Londra’nın çeşitli bölgelerinde düzenlediği şovda, 155 kişi gözaltına alınmıştı.

 

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.