İmamoğlu Ne Dedi? Habertürk Yayınında ‘Goebbels, İsraf, Genç İşsizler ve Makam Aracı’ Açıklamaları

İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Ekrem İmamoğlu, Habertürk ekranlarında Didem Arslan Yılmaz'ın yönettiği 'Türkiye'nin Nabzı' programına katıldı. Nagehan Alçı, Mehmet Akif Ersoy, Deniz Zeyrek'in sorularını yanıtlayan İmamoğlu, YSK'nın kararına ait 'Demokrasiye büyük bir darbe vurdular' sözünü kullandı. 

İmamoğlu, AKP'nin 'çaldılar' kampanyasına ait ise 'Goebbels şeklini uyguluyorlar' dedi. 

İmamoğlu'na yöneltilen sorular ve karşılıklar şöyle 

Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yayın başlamadan #HerŞeyÇokGüzelOlacak paylaşımında bulundu.

Didem Arslan Yılmaz: YSK'nın gerekçeli kararını nasıl yorumluyorsunuz?

İmamoğlu bu soruya şöyle cevap verdi: 

Binali Yıldırım'ın ile bir gencin 'Seçim neden yenileniyor?' sorusuna 'Çaldılar' karşılığı vermesi programda mevzu oldu.

Deniz Zeyrek: “Genç bir delikanlık rakibinizin yanına sokuldu, o da “Çok kolay, çaldılar” dedi. Ben de size liderim neden yenileniyor diye sorsam, siz de bir sözle bir şey söyleyebilir misiniz?”

'Bu memleketin meseleleri var, kurban olayım, ekonomik meseleleri var, 5 milyon işsiz genç var.'

Deniz Zeyrek: Bir tarafta sayın Cumhurbaşkanı, sayın Bahçeli, sayın Yıldırım, sayın Soylu var. AKP teşkilatları Ankara'da bir isimle konuştum. “Bize talimat verdiler, İstanbul'daki akrabalarımızı seferber etmek için çalışıyoruz” dedi. Karşınızda bir tablo var. Siz de “Kemal Beyefendi ön plana çıkmasın, CHP'liler polemiklere girip tartışma yaratmasın” diyorsunuz. Bu istikrarsız bir şey değil mi? Rakibinizi kim olarak görüyorsunuz?

Bilgi kopyalama tezlerine ait soru İmamoğlu'na yöneltildi.

Mehmet Akif Ersoy: Verilerin kopyalanması çok tartışıldı. Kimi savlar duydum, sizin talimatınızla değil CHP Genel Merkezi'nden olduğu istikametinde. Neden 'dışarıdan' ibaresi var.

'24 Haziran'da sayın genel sekretere makam otomobillerini gösteririm.'

Deniz Zeyrek: Sizi destekleyen CHP'liler, ittifak partilerinden beşerler daima bir ümitsizlik lisana getiriyorlar. İptal ettirdilerse ne yapıp edip kazanacaklar, bu sefer bırakmazlar  deniyor. Öteki cenahta da bilhassa gelince işsiz kalacaksınız, 18 günde bir şey yapmadı ancak, YSK iptal istikametinde karar vermeseydi herkesi atacaktı. Belediyelerin yardımları kesilecekti, kendi mahallesine yardımda bulunacaktı deniyor. Bir de şu vakıf sorununu soracağım. Vakıflar genelde zenginlerin kurduğu şeylerdir. Sizin argümanınız büyüşehir belediyesi birtakım vakıflara para aktarmış. Fakirlerden toplanan paralar kimi vakıflara gitmiş. Bu vakıf mantığına aykırı bir şey değil mi?

Deniz Zeyrek: Daima israftan bahsediyorsunuz? Bir sayı çıkardınız mı?

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Ermenistan çocuklara saldırdı: 1 bebek, 2 çocuk hayatını kaybetti
Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat

instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al beğeni hilesi takipçi hilesi