İkinci tur anketi açıklandı kıl payı önde sürdürüyor

Yayınlama: 25.05.2023
A+
A-
İkinci tur anketi
İkinci tur anketi

İkinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili anket şirketleri çalışmalarına hız vermiş durumda. Son anket sonuçlarına göre, AREA Araştırma’nın yaptığı ankete göre Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu kıl payı önde görünüyor. Ancak, belirtmek gerekir ki anket sonuçları zamanla değişebilir ve farklı anket şirketlerinin sonuçları da farklılık gösterebilir. Seçimlerin gerçek sonuçlarını öğrenmek için resmi seçim sonuçlarını ve güvenilir haber kaynaklarını takip etmek önemlidir. Seçim ikinci tur anket sonuçları için haberimizi okumaya devam edin.

26 İLDE ANKET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

28 Mayıs’taki cumhurbaşkanı seçimi ikinci turu için anket şirketleri çalışmalarını sürdürüyor. AREA Araştırma, 24-25 Mayıs 2023 tarihleri arasında 26 ilde 2 bin 26 kişiyle gerçekleştirdiği ankete ilişkin sonuçları kamuoyuyla paylaştı.

KILIÇDAROĞLU ÖNDE SÜRDÜRÜYOR

Araştırmanın hata payının ±%2,18 olarak hesaplandığı belirtilerek, seçimin başa baş bir rekabetle devam ettiği görüşüne yer verildi. Kararsızlar dağıtılmadan önceki sonuçlara göre:

  • Recep Tayyip Erdoğan: %43,7
  • Kararsız / sandığa gitmeyecek: %11,6
  • Kemal Kılıçdaroğlu: %44,7

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise:

  • Recep Tayyip Erdoğan: %49,4
  • Kemal Kılıçdaroğlu: %50,4

Belirtilen sonuçlara göre Kemal Kılıçdaroğlu’nun kıl payı önde olduğu görülmektedir. Ancak, hata payının dikkate alınması gerektiği ve seçimin başa baş bir rekabetle devam ettiği vurgulanmaktadır.