Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat
Alkolİlan & Afişİlan & Afiş & Duyuru

İçkilerin Alkol Oranları ve Kalorisi : 2021 Tüm İçkiler

İçkilerin alkol oranları ne kadardır. Tüm içkilerin alkol oranı şu şekiledir.

İçkilerin alkol oranları ve kalorisi ne kadardır? En yüksek alkol oranına sahip olan içki hangisidir? Rakı, viski, bira (Kırmızı Tuborg, Efes ekstra, Bomonti), tekila, votka, cin, şarap ve şampanya gibi pek çok içkinin alkol oranları ve kalori değerleri hakkında yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçkilerin Alkol Oranları
İçkilerin Alkol Oranları

Alkol Oranı En Yüksek İçkiler

Alkol tüketimi gerçekleştirmeyenlerin dahi zaman zaman alkol oranları konusunda meraklandığını söyleyebiliriz. Öyle ki ülkemizde bu konu tartışmalara neden olacak düzeye gelmiştir. Alkol oranı yüksek içkiler grubunun yanı sıra son dönemlerde artan obezite hastalığıyla mücadele için alkollü içeceklerin içerisindeki kaloriler araştırma konusu olmuştur. Her yaşta insanın sıklıkla karşılaştığı kilo sorunları nedeniyle alkollü içeceklerin kalori değerleri hakkında sorulan tüm sorulara cevap bulabilmek için araştırmalar yaparak sizlerin sorularına yanıt bulmaya çalıştık.

Alkol oranı yüksek tadı güzel içkiler genellikle ilk defa alkol tüketimi yapacak veya alkol oranlarını merak edenlerin cevap bulmak istediği bir konudur. Alkol oranı, söz konusu alkollü içkilerin içinde ne kadar miktarda alkol olduğunu bizlere anlatan bir kavramdır. Örnek verecek olursak; %50 alkol oranı olan bir içkinin %20 alkol oranı bulunan bir içkiye göre içen kişiye daha fazla etki ettiğini söyleyebiliriz. Bu sebeple alkol oranlarını merak edenler ve ilk defa alkol tüketimi gerçekleştirecek kişilerin aşağıda yer alan listelerden kontrol sağlayarak içkiyi tüketmeleri önerilir.

Kalori Cetveli: Alkollü İçkiler

Boş kalori; şarap ve bira gibi içki türlerinin yer aldığı alkol grubudur. Söz konusu içkilere bu şekilde hitap edilmesinin en büyük sebebi; karbonhidrat, yağ ve protein gibi vücudun üç mikro besin kaynağını önemli oranlarda içermemiş olmalarıdır. Bunları kalorisi az içkiler olarak değerlendirebilmemiz mümkündür. Diğer yandan alkollü kokteyller, makro besin kaynaklarını içeren süt, tonik, kola ve meyve suları gibi konsantrelerden yapıldığı için karbonhidrat, yağ ve proteine ek olarak vitamin ve mineral yönünden de zenginleşir ve belirli bir besin değerine sahip olurlar.

İçkilerin Alkol Oranı ve Kalorisi

Kokteyller genel olarak zengin karşımlar ve şekerden elde edildiği için aşağıda yer alan kalori cetvelinden kadeh başına yüksek kaloriye sahip olduğunu görebilirsiniz. Kalorisi düşük içkiler tüketmek ve sağlığınızın yanı sıra kilonuza da dikkat etmek istiyorsanız damıtma işlemi sonucunda saf alkol olarak bulunan likörleri tercih edebilirsiniz.

Sizin için seçtik:  Çağdaş Alkol Fiyatları 2022 - Zamlı Güncel Tekel İçki Fiyatları

Alkol Fiyatları

Bira Fiyatları  

Şampanya Fiyatları

Rakı Fiyatları

Votka Fiyatları 

Tekila Fiyatları

Viski Fiyatları

Cin Fiyatları

Konyak Fiyatları

Likör Fiyatları

Rom Fiyatları

Şarap Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER