Güney Amerika’da ki Gizemli Tüneller! Keşfedilen Tüneller

Bu Reklam Sadece Size Özel Fırsatlar İçerir

Güney Amerika’da ki Gizemli Tüneller! Keşfedilen Tüneller. Güney  Amerika’da yer altında, iri bir insanın rahatlıkla geçebileceği tüneller bulunuyor. Bu tünellerin nasıl oluştuğu ile ilgili gizem, bilim dünyasını uzun zamandır meşgul ediyor. Yapılan bilimsel çalışmalar, tünellerin jeolojik sebeplere bağlı olarak oluşmadığını ortaya koydu. Tüneller doğal bir şekilde oluşmadıysa, bu devasa tünelleri kim, nasıl, neden ve ne zaman yaptı sorularının hepsi yanıtlarını ararken, tünellerin tavanında ve yan duvarlarında pençe izleri bulundu.

Bilim dünyası konuya bir cevap verdi. Garip gelebilir ama bu mega tünellerin, nesli tükenmiş, dev hayvanlar tarafından yapıldığı düşünüyor. Discover Magazine’nin konu ile ilgili kapsamlı raporuna göre, 8.000-1000 yıl kadar önce var olan mega fauna canlıları, Güney Amerika’nın bu bölgesini tüneller ağı ile donatmış.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

2000’li yıllara kadar bu tüneller hakkında çok az şey biliniyordu. Konu ile ilgili yayınlanmış bilimsel çalışma da çok sınırlıydı. Rio Grande do Sul Federal Üniversitesi’nden profesör Heinrich Frank, Novo Homburgo‘da yaptığı çalışmalarda, 1.500’den fazla tünel keşfetti. Bu oluşumun bir yada iki dev canlı tarafından yapılmadığı, nesiller boyunca bir çok dev yaratığın ortak eseri olduğu düşünülüyor.

Bu dev canlılar, tünelleri neden yaptılar? Kötü hava koşullarından korunmak için mi? Yoksa aç vahşi hayvanlardan saklanmak ve kaçmak için mi? Tünellerin ortaya çıkması ile ilgili birçok spekülasyon üretildi ancak Heinrich Frank, geçerliliği kanıtlanabilecek bir açıklama bulamadıklarını bildirmektedir.

Güney Amerika’da ki Gizemli Tüneller, Keşfedilen Tüneller, keşfedilmeyen gizli tünelleri nasıl buldular, vahşi hayvanlardan saklanmak için tüneller mi açıldı, gizli tüneller nasıl ortaya çıktı, gizemli tüneller nerede, Amerika’da keşfedilen tüneller

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR
Bu Reklam Sadece Size Özel Fırsatlar İçerir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu