Grenada Altın Vize Nedir, nasıl Alınır?

Yayınlama: 29.03.2023
19
A+
A-

Grenada Altın Vize ile Karayipler’de Vizesiz Tatil, Grenada Altın Vize Avantajları, Grenada Altın Vize Nedir, nasıl Alınır?, Detaylar yazımızda…

Ada ülkesi olan Grenada, Karayiplerde ve Atlas okyanusunun batısında yer almaktadır. İngiliz Milletler Topluluğuna üye olan ülkeler arasında yer almaktadır. Tropikal iklim özelliklerine sahiptir ve baharatları ile dünyada oldukça meşhurdur. Turistik faaliyetleri gelişmekte olan bir ekonomiye sahiptir.  2017 yılından sonra ağır bir ekonomik kriz yaşayan ada ülkesinde yatırım aracılığı ile ekonomik kalkındırma çalışmaları başlatılmıştır. Grenada altın vize nedir, nasıl alınır; yabancı yatırımcıların adaya yatırım yaparak burada oturma izni ve ikamet kazanmalarını sağlayan bir sitem olarak geliştirilmiştir. 2017’den sonra kullanılmaya başlayan yatırım vizesi aracılığı ile Ulusal Dönüşün Fonu da oluşturulmuş, ekonominin dayanıklılığının artırılması hedeflenmiştir.

Grenada Altın Vize ile Karayiplerde Vizesiz Tatil

Karayiplerde bulunan ada ülkesi Grenada’da uluslararası yabancıların yatırım yaparak ekonomiye destek sağlamaları planlanmıştır. Özellikle 2017’de yaşanan dış borçlanmanın ağır sonuçlara yol açması ülkede ekonomik krize neden olmuştur. Grenada altın vize nedir, nasıl alınırBaşvuru yapan kişinin 150 bin ABD doları tutarındaki bağışı yapması ya da 220 bin ABD doları tutarında gayrimenkul satın alması şarttır. Sizden sonra gelen nesiller için de alacağınız vatandaşlık hakkı miras yolu ile taşınmaktadır. 30 yaşından küçük olan çocuklarınız, eşiniz, birinci derece akrabalarınızda bu fırsatlardan yararlanmaktadır. Karayiplerin ortasında bulunun Grenada vizesi ile 140’dan çok ülkeye vize olmadan giriş yapabilir, istediğiniz ülkede tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yatak Odası Takımı

Grenada Altın Vize Avantajları

Başvurunuzun onaylanması için hiçbir dil bilme şartı aranmaz. Grenada’da vatandaşlığa sahipseniz Avusturalya’ya online başvuru yaparak kolayca giriş yapabilirsiniz. Aldığınız gayrimenkulde oturma şartı da yoktur. 

Grenada Altın Vize Başvuru Şartları

Başvuru yapmak için ilk şart temiz bir sabıka kaydına sahip olmak ve 18 yaşından büyük olmaktır. Bu şartları sağlayan kişiler bağış yolu ile 150.000 dolar, gayrimenkul yolu ile yatırım yapmak için 220.000 dolarlık bütçeye sahip olmalıdır. Yetkili bir başvuru aracılığı ile altın vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Grenada altın vize nedir, nasıl alınırYaklaşık 4 ile 8 ay arasında altın vize başvurunuz onaylanır ve yatırımınız karşılığında Grenada’da ikinci vatandaşlık için süreci başlatabilirsiniz.

  İHRACAT DANIŞMANI

Altın Vize Başvurusu ile İkinci Vatandaşlık

Grenada için ikinci vatandaşlık başvurusu hakkı kazanmak için altın vize işlemlerinizin onaylanması şarttır. Yatırımlarınızı gerçekleştirmenizin ardından gerekli koşulları sağlayan kişiler vatandaşlık almak için başvuruda bulunabilir. Grenada vatandaşlığından kişinin eşi, birinci derece akrabaları ve 30 yaşından küçük olan çocukları da yararlanabilmektedir.

Grenada Altın Vize ile Yatırım

Altın vize başvurusu yapanların işlemleri ortalama 6 ay içinde sonuçlanmaktadır. Altın vize başvurunuzun onaylanması için ülkenin belirlemiş olduğu bağış veya gayrimenkul yatırımlarının tamamlanması gerekir. Yatırımlarınızı vatandaşlık işlemleriniz tamamlandıktan sonra istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Satın alınan gayrimenkuller için oturma şartı da uygulanmamaktadır.

S.S.S

Grenada Altın vize Hangi Ülkeleri Kapsar?

Grenada deniz aşırı ada ülkesidir ve İngiliz Milletler Topluluğu’na da üyedir. Altın vize işlemlerinizin ardından 140’dan fazla ülkeye vizesiz giriş yapmanızı sağlar.

Altın Vize Grenada’da Nasıl Bir Avantaj Sağlar?

Vizesiz şekilde pek çok ülkeye giriş, satın alınan yatırımda ikamet şartı olmaması, hiçbir şekilde dil zorunluluğu bulunmaması gibi avantajlar sadece altın vize ile kullanılmaktadır.

Kaynak; https://notteglobal.com/tr/grenada-altin-vize-nedir-nasil-alinir/

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit