Google bir uygulamasının daha fişini çekti

Google sık sık yeni projelere başlamasıyla biliniyor. Neredeyse sınırsız kaynaklara sahip olan ABD‘li teknoloji devi, pek çok projeye hevesle başlayarak milyonlarca dolar harcıyor. Ancak şirket, projelere başladığı hızla bitiriyor.

Google’ın sonlandırdığı veya kullanıcılar tarafından kenara atılan Google Glass, Google TV ve Project Ara, gibi projelere bir yenisi daha eklendi. ABD‘li teknoloji devi, Measure isimli AR destekli ölçüm programının fişini çekti.

instatakipci instagram takipçi satın al

Google Measure, Play Store’dan kaldırılacak

Android Police tarafından ortaya çıkarılan detaylara göre Google, Measure uygulamasını emekli etmeye hazırlanıyor. 2018’de ARCore‘u destekleyen tüm akıllı telefonlar için kullanıma sunulan uygulama, tıpkı mezura gibi evinizde veya iş yerinizde bulunan olağan nesnelerin ölçümü için kullanılıyordu. Araçlar kategorisinde oldukça popüler olan uygulamanın mağazası sayfası kaldırılmış durumda.

Eğer uygulamayı daha önce yüklemediyseniz, artık indirmeniz için resmi bir yöntem bulunmuyor. Ancak Google, Measure uygulamasını hali hazırda kullanan kişileri mağdur etmeyecek. Her ne kadar uygulama artık güncelleme almayacak olsa da, kullanılabilir olacak.

ABD’li teknoloji devinin neden böyle bir karar aldığı bilinmiyor. Ancak Google Play‘de inceleme yazan kullanıcılar, uygulamanın kararsız olduğu ve sıkça çöktüğünü belirtmiş. Aynı zamanda ölçümlerin de tam olarak doğru olmaması ve şirketin bu nedenle çok fazla eleştiri almasının bu karara etki ettiği düşünülüyor.

Google, geçtiğimiz yıl Measure için daha fazla kaynak ayırdığı ve uygulamanın üzerinde daha çok kişinin çalışacağını açıklamıştı. Ancak sayısı az ve aralıkları çok olan güncellemeler, şirketin performans standartlarını memnun etmemiş gibi duruyor.

Bu haber sizin için özeldir   Türk Silahlı Kuvvetlerine teknoloji desteği verecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER