Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat
MANŞET HABERModa,Güzellik,Giyim

Göğüs sarkması neden olur? Göğüs sarkması nasıl düzelir?

Göğüs sarkması neden olur? Göğüs sarkması nasıl düzelir? Göğüs sarkması kadınların hoşlanmadığı ancak fizyolojik nedenlerden kaynaklanan bir olaydır. Her kadının başına gelebilen bu durum, zamanla endişeli bir hale dönüşebilir. Ancak üzülmeyin. Doğal yöntemlerle göğüs sarkmasını durdurabilir hatta göğüslerinizi eskisinden daha bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Göğüs bölgesini yumuşak dokular oluşturur. Dik ve canlı olması ise meme dokusu ile göğüs arasındaki ipliksi yapıdır. Yaş ilerlemesi ile deri ve meme arasındaki bağlarda gevşeme başlar ve bu gevşeme sarkma olarak devam eder. Zaman içerisinde yaşanan fizyolojik olaylar sarkmanın oluşmasına zemin hazırlar. Sıklıkla karşılaşılan nedenler ise; iri göğüsler, zaman ve sık sık kilo alıp vermedir. Herhangi bir nedenle meme derisi gevşediğinde ve meme dokusunun asıcı bağları gevşeyip uzadığında yerçekimi etkisi ile meme kitlesi ve meme ucu aşağıya doğru yer değiştirir ve meme sarkması durumu ortaya çıkar.

GÖĞÜS SARKMASI NEDENLERİ:

  • Meme sarkması yakınması ile başvuran 132 hasta üzerinde yapılan bir çalışmada;
  • -Yaş (ilerleyen yaşla birlikte sarkma artar)
  • -Ciddi kilo kaybı (22.6 kg’dan fazla)
  • -Yüksek vücut kitle endeksi yani aşırı kilolu veya obez olma hali
  • -Meme hacminin büyük olması yani sutyen kup ölçüsünün büyük olması
  • -Gebelik sayısı (gebelik sayısı arttıkça sarkma artar)
  • -Sigara içme öyküsü
  • Aynı çalışmada bebek emzirme, gebelik döneminde alınan kilo ve göğüs bölgesi ile ilgili egzersiz yapmama durumları ile meme sarkması arasında belirgin bir ilişki saptanamamıştır. 
Göğüs sarkması neden olur Göğüs sarkması nasıl düzelir
Göğüs sarkması neden olur, Göğüs sarkması nasıl düzelir, göğüs sarkması sebepleri nelerdir, buz göğsü diri tutar mı, göğüs sarkmasını önleyecek yöntemler, göğüs neden sarkar, göğüs sarkması kilo vermeden olur mu, sigara içmek göğüs sarkıklığına sebep olur mu, göğüs sarkıklığını spor önler mi, sıkı sütyen takmak göğsü dikleştirir mi

GÖĞÜS SARKMASINI DUDURAN DOĞAL YÖNTEMLER

Spor yapın. Göğüsleri ve bu bölgedeki kasları canlandırıp diri tutacak birçok egzersiz var. Bunların arasında en etkili olanlarından biri yüzme.

Kalsiyum, C Vitamini ve protein bakımından zengin yiyeceklerle beslenin. Bu besinler cildin sıkılaşmasını sağlayarak, göğüs sarkmasını da geciktiriyor.

Sıcak suyla yıkanmak göğüs sarkmalarının sebeplerinden biri. Eğer yapabiliyorsanız her gün göğüslerinizi buz ve zeytin yağıyla ovun. Buz, göğüslerin diri kalması için çok etkili. Bu masajı yaptıktan sonra göğüslerinizi tam saran sıkı bir sütyen giyin ve yarım saat bu şekilde uzanın.

Mümkün olduğunca dik durun, duruşunuzu düzeltin.

SİZİN İÇİN: Göğüslerinizi Dikleştirmek İçin Uygulayabileceğiniz Temel Yoga Durumları

Çok ani kilo vermek ve çok ani kilo almak da göğüs sarkmasının önemli nedenlerinden. Bu yüzden yavaş yavaş kilo vermek veya almak gerekiyor.

Spor yaparken ve koşarken göğüs sarkmasını engelleyici özel bir sütyen kullanabilirsiniz.

SÜTYEN TAKMAK GÖĞÜSLERİN SARKMASINA NEDEN OLUR MU?

Sütyen takmak göğüsleri koruyor mu, yoksa aksine sarkmayı hızlandırıyor mu? Bu konu uzmanlar arasında tartışma yaratıyor. Fransa’daki Besançon Üniversitesi’nden Spor Bilimleri Uzmanı Jean-Deniz Rouillon 15 yıl boyunca bir araştırma yürüttü. 18-35 yaş arasındaki kadınlar üzerinde yapılan araştırma sonucunda Rouillon,  sütyen takmanın çok da gerekli olmadığını iddia ediyor.

Göğüs sarkması neden olur, Göğüs sarkması nasıl düzelir, göğüs sarkması sebepleri nelerdir, buz göğsü diri tutar mı, göğüs sarkmasını önleyecek yöntemler, göğüs neden sarkar, göğüs sarkması kilo vermeden olur mu, sigara içmek göğüs sarkıklığına sebep olur mu, göğüs sarkıklığını spor önler mi, sıkı sütyen takmak göğsü dikleştirir mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER