Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmanın zararı var mı?

Lazer epilasyonda kullanılan ışık enerjisi, derideki tüylerin bulunduğu alana kadar ulaşabilmektedir. Deri altındaki yağ tabakası, derin doku ve organlara ulaşabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle, herhangi bir yan etkisi bulunmuyor. İç organlara kadar ulaşamadığı için, zarar da vermez. Yumurtalarımız vücudumuzun çok derin bölgesine yerleşik organlarımızdır. Lazer ışık sisteminin yumurtalara kadar ulaşması mümkün değildir. Dolayısıyla kısırlık, kist oluşumu vb. bir probleme neden olmaz. Bikini bölgesine yapılan lazer epilasyon zararlı mı veya cinsel bölgeye yapılan lazer epilasyonun zarları var mı yazımızın devamında bahsedeceğiz.

Bikini bölgesine yapılan lazer epilasyon zararlı mı veya cinsel bölgeye yapılan lazer epilasyonun zarları var mı

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Lazer epilasyonun genital bölgeye yapıldığında, yumurtaya zarar verir mi veya kısırlığa sebep olur mu şeklinde sorularla çok sık karşılaşıyoruz. Bu soruyu cevaplarken şunları belirtmek doğru olacaktır: Lazer sistemlerindeki ışınların yumurtalığa kadar ulaşması mümkün değildir. Dünyada çok uzun yıllar boyunca lazer epilasyonlar uygulanmaktadır ve herhangi bir kanserojen ya da ciddi yan etkilere rastlanmamıştır. Meydana gelebilecek yan etkiler cildin üst tabakasıyla sınırlıdır. Örneğin; yanık veya leke gibi beklenmedik durumlara rastlanabilir. Bu tarz minimal yan etkiler de cildin kendini devamlı yenilemesi sayesinde kısa zamanda sona ermektedir.
Sizin için Cinsel bölgeye yapılan lazer epilasyon kaç seans sürer merak etmiyor musun?

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Zararlı Mı?

Genital Bölgeye yapılan lazer epilasyon zarar verir mi?

Lazer epilasyon sırasında cilde uygulanan ışınlar cilt yüzeyinin sadece 1 mm altına yani kıl köklerine kadar ulaşabilmektedir. Işınlar daha derine inmediğinden dolayı iç organlara ulaşması ya da yumurtalıklara zarar vermesi söz konusu bile değildir. Lazer epilasyon ciddi yan etkilere yol açmamaktadır. Ancak kızarıklık, deride sıcaklık hissi gibi yan etkileri olmaktadır. Bu etkiler uygulamadan bir kaç saat sonra kendiliğinden geçmektedir.
Sizin için: Lazer Epilasyon Cinsel İsteksizlik Yapar mı merak etmiyor musun?

Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmanın zararı var mı

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Acılı mıdır?

Ağda, jilet, tüy dökücü kremler gibi yöntemler genital bölgede kıl dönmesi, batık ve renk koyulaşmasına neden olabilmekte. Bu nedenle genital bölge lazer epilasyonuna ilgi artıyor. Ancak   günümüzde birçok kişi acıtır korkusuyla genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmaktan kaçınıyor. Genital bölgede kıllar vücudun diğer bölgelerine oranla daha yoğun ve daha koyu renklidir. Bu nedenle klasik lazer epilasyon cihazlarıyla genital bölge daha ağrılıdır.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Spermde koku neden olur? Menide Görülen Renk ve Koku Değişikliği

Yeni nesil lazer epilasyon cihazı Buz Lazer ™, patentli ICE ™ teknolojisi ile -3 C°’ ye kadar soğutma yapabilen bir başlık ile uygulanıyor ve başta genital bölge olmak üzere tüm vücutta acısız bir epilasyona olanak tanıyor.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Kısırlığa Neden Olur mu?

Lazer epilasyonda lazer ışınları kıl köklerine kadar iletilir. Kıl kökleri cildin birkaç mm derinliğindedir ve dolayısıyla lazer ışınları hiçbir iç organa ulaşamaz. Yumurtalıklara hiçbir zarar vermediğinden kısırlık yapmaz. Ayrıca literatürde kısırlık yaptığına dair hiçbir bilimsel veri yoktur.

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat

instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al beğeni hilesi takipçi hilesi