Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Gaziantep faciası göz nazaran göre gelmiş! Bakanlık 5 gün evvel uyarmış

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Gaziantep’de özel bir hastanenin koronavirüs ağır bakım kısmındaki patlamayla ilgili dikkat çeken bir ayrıntı ortaya çıktı.

HASTANELERE İHTAR YAZISI GİTMİŞ

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Gaziantep’te özel hastanede Kovid-19 ağır bakım ünitesinde oksijen tüpünün patlaması sonucunda 9 kişi ömrünü yitirdi.

Olaya ait soruşturma başlatılırken Sıhhat Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Arslan’ın 14 Aralık 2020 tarihinde 81 ile gönderdiği yazıda aygıtlardan kaynaklı çıkabilecek yangınlara karşı tedbir alınmasını istediği ortaya çıktı.

Yazıda, “Sağlık tesislerimize demirbaş yahut hizmet alımı yoluyla edinilen ve hasta tedavisinde ağır olarak kullanılan yüksek akış nazal oksijen terapi aygıtlarının bir kısmında yangılar meydana geldiğine dair geri bildirimler alınmaktadır” denildi.

“AMBULANS YANGINLARI DA EMSAL NEDENLERDE OLMUŞTU”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

İş Sıhhati ve Güvenliği Çalışanları Sendikası (İSG-SEN) Genel Lideri İrfan Sayar da yaptığı değerlendirmede, oksijen tüpü patlamasının daha öncede ambulans yangınlarının nedeni olduğunu hatırlatarak, “Oksijen tüplerinin regülatöründe yada hortumlarında sızıntı varsa bu türlü bir kazanın olması mümkündür. Ayrıyeten regülatörlerine yağlı ellerle ellenmesi bu facialara götürebilen nedenlerden” diye konuştu.Sayar kazaların önlenmesi için personel sıhhati ve iş güvenliği eğitimlerinin hayat pratiklerinde uygulanması ve gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.