FORPACK Capsair Astım İlacı Nedir? Yan Etkileri

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

FORPACK Capsair Astım İlacı Nedir? Yan Etkileri. İlacın etkin maddesi Formoterol fumarat ve Budesonid‘ dir. FORPACK  12/400 mikrogram Capsair İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir ilaçtır. Akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında bulunan kasları gevşeterek genişlemelerine yol açar. Böylece hava giriş çıkışını rahatlatır, solunumu daha iyi hale getirir.  İltihap giderici  etkisi ile, akciğerlerdeki hava yollarının duvarlarında oluşan şişme ve hassasiyeti azaltarak, nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Nefes darlığı ve hışıltılı solunum gibi astım belirtilerini  kontrol altına alır. Astım hastalığının basamaklı tedavisinde 3. basamaktan itibaren astım ataklarının önlenmesi, kontrol altına alınması ve nefes alma  problemlerinin  hafifletilmesinde; orta ve ağır Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan hastalarda KOAH belirtilerinin ve atak sıklığının azaltılmasında kullanılır.

FORPACK  12/400 MİKROGRAM CAPSAİR İNHALASYON İÇİN TOZ İÇEREN KAPSÜL HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. FORPACK , solunum yollarındaki iltihabı önleyici/giderici ve uzun etkili bronş genişletici bir ilaçtır.
  3. Eğer karaciğer hastalığınız ya da şeker hastalığınız varsa veya akciğerinizde iltihaplanma (enfeksiyon),  yüksek kan basıncı, yüksek tiroid,  düzensiz kalp ritmi veya kalp ile ilgili bir problem yaşıyorsanız ya da kan potasyum seviyesiniz düşükse; kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
  4. Kapsülleri kesinlikle yutmayınız.
  5. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

FORPACK  12/400 MİKROGRAM CAPSAİR İNHALASYON İÇİN TOZ İÇEREN KAPSÜL’ÜN KULLANIM ŞEKLİ :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. Sadece inhalasyon yolu ile uygulanır. İnhalasyon cihazı yoluyla nefes alındığında ilaç akciğerlerinize ulaşır. Bu nedenle, cihazın ağız parçası aracılığıyla derin ve güçlü nefes almalısınız.
  3. Ağızda pamukçuk oluşumunu ve  beyaz, sarı veya krem renkte benekler oluşma riskini azaltmak için ilacı  kullandıktan sonra ağzınızı su ile çalkalayınız.

 İLACIN OLASI YAN ETKİLERİ :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Baş ağrısı, titreme, kalp atımlarında düzensizlik,  ağızda pamukçuk oluşumu yaygın görülen yan etkilerdir.

FORPACK Capsair Astım İlacı Nedir, Yan Etkileri, İlaç Etkisini Kaç Saatte Gösterir, Kimler Kullanabilir, Kaç Yaş Üzeri Kullanabilir, Faydaları Nelerdir, Zararları Nelerdir, Etkisi Nedir, Hangi Hastalar Kullanabilir, Güçlü Nefes İle İyi Çekilir Mi, Cihaz Ağır Parçası Nasıl Etki Eder, Karın Ağrısına Sebep Olur Mu, Yüzde Kuruluğa Sebep Olur Mu

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.