Figen Örtün kimdir? Twitch yayıncısı “Fionamed” kimdir?

Yayınlarına Hearthstone ile başlayan yayıncı, zamanla oynadığı oyunları değiştirdi. Kendisini HOG’dan da tanıdığımız Fionamed şu sıralar daha çok PUBG oyunuyor. Figen Örtün kimdir? Twitch yayıncısı “Fionamed” kimdir?

Figen Örtün kimdir? Twitch yayıncısı "Fionamed" kimdir?
Figen Örtün kimdir? Twitch yayıncısı “Fionamed” kimdir?

Aslında ben 6 senedir yayıncılık yapmama rağmen bunun iş olduğunu geçen sene farkettim diyebilirim.Oyun oynamak evet çok keyifli fakat bir yerden sonra istemediğimiz zamanlarda bile o yayını açmak zorunda olmamız, yani bunun bir sorumluluk haline gelmiş olması sizi oyunlardan soğutabiliyor diyebilirim. Uzun süre keyifle oynadığınız oyun o oyunu oynamak zorunda olduğunuzda aynı keyfi vermiyor yani. tabi her zaman değil ama bazen izlenme kaygısı yüzünden aslında çok da tercih etmediğin şeyi yapmak zorunda kalabiliyorsun. Böyle zamanlarda aklıma sevmediği işi yapanlar geliyor. Ne kadar kötü olabilir ki sonuçta oyun oynuyorsun üstelik para kazanıyorsun şımarıklık yapma aç yayınını geç oyununun başına diyorum. Bence asıl zor olan sürekli yüksek olmak zorunda kalmak. İzleyiciyi yayında tutmak için yayın süresi boyunca bir çaba sarfediliyor orada ve sayı düşecek kaygısı en çok izlenen yayıncılarda bile vardır muhtemelen. bu mental anlamda baya yorucu bana sorarsanız.

Twitch nedir? İşte kazanç ortalamaları

Twitch.tv, insanların bilgisayarlarından televizyon kanalı gibi yayın yapmalarına olanak sağlayan internet sitesidir. Televizyondan yavaş yavaş kopmaya başlayan yeni nesil Twitch üzerinde günlük en az 3-4 saatini harcıyor. Sitede yayıncılar, ortalama 6 saat yayın yapıyor ve yayıncıların bilinirliğine göre 1000-40.000 arası değişen izleyici sayısına ulaşıyorlar. Bu sayı oyun turnuvaları olduğu zaman 350.000-1.000.000’a kadar çıkıyor. Yayını izleyen insanlar izledikleri kişiye bir sebep belirtmeksizin bağış atabiliyorlar ve bu bağışlar bazen çığırından çıkıp yüz binlerce doları buluyor.

instatakipci instagram takipçi satın al

Ünlü bir Twitch yayıncısının aylık ortalama kazancı 60.000-300.000 dolar arası değişiyor. Türk yayıncılar arasında da aylık 30.000 TL üzeri kazananlar mevcut. Yayıncılar eş zamanlı olarak yayın esnasında izleyenlerin sohbette yazdıklarını okuyup cevap veriyorlar. Yayıncıların kalitesi sohbetteki insanların aktifliğiyle doğru orantılı olarak artıyor. İnsanlar sevdikleri yayıncının kanalına 5 dolar vererek abone olup, sohbetteki kısıtlamalardan etkilenmeden yayını takip edebiliyor. Sitede sadece oyun oynanmıyor. Müzik yapan, resim çizen, kendi kitlesiyle talk show yapan yayıncılar da mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER