Facebook’tan Roblox’a rakip olacak atılım

Son zamanlarda birden fazla sanal gerçeklik stüdyosu satın alan Facebook, bir anlaşmayı daha duyurdu. Şirket son olarak, Roblox benzeri bir yapım olan Crayta için geliştiricisi Unit 2 ile anlaşma imzaladı.

Anlaşmanın finansal şartları paylaşılmazken, tüm stüdyonun tüm ekibi satın almanın bir parçası olarak Facebook’a katılacak. Facebook da kendi çabalarını ilerletmek ve sektörde adını daha fazla duyurmak için Crayta‘yı kullanma konusunda oldukça hevesli görünüyor.

instatakipci instagram takipçi satın al

“Crayta, oyun oluşturmayı daha üst düzeye çıkardı

Facebook tarafından duyurulan anlaşmada Facebook Gaming Başkan Yardımcısı Vivek Sharma, “Crayta, oyun oluşturmayı daha üst düzeye çıkardı. Crayta’nın oluşturma araç setini Facebook’ta anında yeni deneyimler sunmak için Facebook Gaming‘in bulut platformuna entegre etmeyi planlıyoruz” dedi.

Facebook tarafından satın alınan Unit 2 Games‘i yapımı Crayta, rakipleri gibi Unreal Engine üzerine kurulu bir oyun olma özelliğini taşıyor. Kullanıcılara keşif ve Topluluk özellikleriyle daha basit bir arayüz sunan yapım, Battle Pass gibi para kazanma yollarıyla Fortnite benzeri bir görünüm kazandı.

Henüz üç yıllık bir stüdyo olan Unit 2, Crayta’yı geçtiğimiz yılın Temmuz ayında piyasaya sürmüştü. Oyunun genel hacmi, stüdyonun ilk olarak Google’ın bulut akış platformu Stadia‘da piyasaya sürülme anlaşmasıyla sınırlıydı. Ancak Epic Games Store, Mart ayından itibaren kendi mağazasında oyunu bulunduruyor.

Oyunu ücretsiz bir şekilde Epic Games Store’da denemek isteyenler buradan ulaşabilir.

Bu haber sizin için özeldir   Dünden bugüne mobil oyunlar – 1- Nokia çağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER