Evde Kedi Köpek Tasması Nasıl Yapılır? Tasma Malzemeleri Nelerdir?

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Evde Kedi Köpek Tasması Nasıl Yapılır? Tasma Malzemeleri Nelerdir? Evinizde kullanmadığınız bir kaç parça eşya ile kedinize tasma yapabilir ve kişisel zevkinize göre dizayn edebilirsiniz. Ancak bir kedi tasması yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Öncelikle kedilerin hiperaktif hayvanlar olduklarını unutmayın. Oyun oynamayı seven bir kedi taktığınız tasmaları oyuncak olarak görebilir ve boğulmaya kadar giden isteyen durumların olmasına neden olabilir. Kedilerin vücutları çok esnek olduğu için tasmalarının arasına patilerini geçirebiliyor hatta çenesi ile ısırıp ağzı açık bir şekilde kalabiliyor; çene kırılma durumlarına varan üzücü durumlar olabilir. Bu konuda çok üzücü vakalar malesef var.

evde kedi köpek tasması nasıl yapılır? tasma malzemeleri nelerdir
Evde Kedi Köpek Tasması Nasıl Yapılır, Tasma Malzemeleri Nelerdir, Hayvanlarımıza nasıl tasma yapabiliriz, kedi ve köpeklerimizin kaybolmaması için özel tasma yapımı, örgü tasma yapımı nasıldır, çıngıraklı tasma yapımı için hangi malzemeler gereklidir, ip tasmaya hangi ip kullanılır, tasma yapımında kullanılan ipler hangileridir, tasma ölçüleri nasıl ayarlanır, kemer örgü ve çıngırak penye tasmaları, hayvanlara özel tasarımlar

Kedi Tasması Yapmak İçin Öneriler

İlk olarak bir kol saati kayışı ya da bebekler için kullanılan küçük kemerler kedi tasması için ana malzeme olarak kullanılabilir. Bu kemer ya da saat kordonu harika bir tasma ortaya çıkarabilir. Saat ve kemerin delik bölümleri kedinin boynuna göre ayarlanabilir. Bu ürünleri tek başına kullanabileceğiniz gibi görsel açıdan zenginlik katacak bazı çalışmalarda yapılabilir. Bu parçaların üzerine kumaş yapıştırabilirsiniz. Bu kumaşlar tek renk olabileceği gibi dilerseniz baskılı, desenli, çiçekli ya da hayvan figürlü kumaşlarda olabilir. Sadece kumaş ile sınırlı kalmayan üretimin diğer bir unsuru duvar kağıtları da olabilir. Genel malzeme olarak kauçuk ve deri karışımından imal edilen kordon ya da kemerlerin üzerine istediğiniz tonlarda duvar kağıdı da yapıştırabilirsiniz.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Yine bu ürünler üzerinde peluş ya da tüylü malzemeler kullanılabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta boğazlarını sıkmayacak genişlikte ve rahatsız etmeyecek yumuşak dokuya sahip tasmaların ortaya çıkmasını da dikkat etmelisiniz.

Paracord Düğüm Tasmaları

İp malzemesi ile yapabileceğiniz kedi tasması önerilerimiz paracord düğüm ile başlıyor. Bu tasma, acil durumlarda ip takılabilen ve elinizle kontrol altında tutmanızı sağlayacak nitelikte de olabilir. Gemici halatı gibi özel iplikler ile en üst düzey dayanıklılıkta olabilir. Üstelik kişisel göz zevkine hitap edecek renklerle örebilirsiniz. Örme işleminin sağlam olması için yapıştırma ve yakma teknikleri uygulanmaktadır. İp içeriği kedinizin boynunu sıkmaz ve her zaman rahat hareket etme kabiliyetini göstermesine neden olur. Böylece endişe edecek herhangi bir durum da söz konusu olmaz. Oldukça az bir zaman alacak paracord düğümü ile ortaya mükemmel bir tasma çıkarabilirsiniz. Düşük maliyet ve masrafı az bir ürünü bir den fazla yapabilir ve her zaman değişik modellerini de kediniz için kullanabilirsiniz.

Çıngıraklı Tasma

Diğer kedi tasması önerimiz çıngırak ve zil olan tasmalar. Eğer kedinizi bu çıngırak sesi ile tanımak ve nerede olduğunu anlamak istiyorsanız oldukça iyi bir seçim olabilir. Temin edeceğiniz boncuk büyüklüğünde bir çıngırak kedinin boynunun altına gelecek şekilde takılmalıdır. Özellikle dışarıya çıkıp kedinizi özgür bırakmak istediğinizde takılıp çıkarılabilir olması yararınızadır. Her kedi çıngırağı sevmediği için öncesinde kedinizin çıngırakla iyi olup olmadığını denemenizde fayda var.

Evde Köpek Tasması Yapımı

Sevimli dostlarımız için harika bir çalışma hazırladık. Adım adım evde köpek tasma yapımı aşamalarını fotoğraflı olarak hazırladık. Keyifle köpekleriniz için örebilirsiniz. Çok güzel bir model paracord bileklik modelleri olarak, örgü kemer modelleri olarak, örgü çanta askısı olarak da kullanabileceğiniz modellerden. Bileklik olarak örüp sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz. Kendiniz de kullanabilirsiniz. Sevimli dostlarımız için yaptığımız diğer çalışmalardan bahsedelim. Kedilerimiz için kedi evi ve oyuncak yapmıştık. Bu çalışmaların nasıl yapıldığını merak ediyorsanız kedi oyuncakları el yapımı ve gazeteden kedi evi yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Penye ipten köpek ve kediler için yatak yapımı hazırlamıştık. Yine dostlarımız için bu güzel evlerden de örebilirsiniz. Şimdi tasamamızın aşamalarına geçelim.

Örgü Köpek Tasması Yapımı

Paracord iplerini, makrome ipleri veya kordon ipleri hazırladıktan sonra evde köpek tasma yapımına geçebilirsiniz. Maalesef ip ölçüleri hakkında bir bilgi yok. Siz uzunluğunu kendiniz ayarlayabilirsiniz. Kedileriniz için köpekleriniz için ip tasma yapımı hazırlayabilirsiniz. Nasıl yapıldığını fotoğraflarla hazırladık. Büyük tasma çalışmasına geçmeden önce farklı iplerle küçük bir çalışma yapabilirsiniz. Daha sonra tasma olarak örebilirsiniz. Elinizde olan iplerle örmeyi deneyip daha sonra tasmaya geçebilirsiniz. Ördüğünüz diğer çalışmayı da bileklik olarak kullanabilirsiniz. Veya farklı bir çalışmada.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Evde Kedi Köpek Tasması Nasıl Yapılır, Tasma Malzemeleri Nelerdir, Hayvanlarımıza nasıl tasma yapabiliriz, kedi ve köpeklerimizin kaybolmaması için özel tasma yapımı, örgü tasma yapımı nasıldır, çıngıraklı tasma yapımı için hangi malzemeler gereklidir, ip tasmaya hangi ip kullanılır, tasma yapımında kullanılan ipler hangileridir, tasma ölçüleri nasıl ayarlanır, kemer örgü ve çıngırak penye tasmaları, hayvanlara özel tasarımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.