Evde Çocuğunuza Yapabileceğiniz Kolay Oyuncaklar

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Evde Çocuğunuza Yapabileceğiniz Kolay Oyuncaklar. Çocuklarınızın keyifle oynayabileceği harika oyuncaklar yapmak ister misiniz? Sizin için evde yapabileceğiniz oyuncak önerilerini listeledik.

Özellikle günümüzü tümüyle evimizde geçirdiğimiz bu zamanlarda çocukların için yaratıcı oyunlar geliştirmekte bazen yeni fikirlere ihtiyacın olabilir. Evde geçireceğin bu süreçte çocuğunla beraber evde bulunan malzemelerden yapabileceğin oyuncaklara dair bir liste oluşturduk. Böylece yaparken de oynarken de eğlenecek ve farklı günlerde farklı oyuncaklar yaparak zamanı değerlendirmiş olabileceksin.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR
Evde çocuğunuza yapabileceğiniz kolay oyuncaklar
Evde Çocuğunuza Yapabileceğiniz Kolay Oyuncaklar, El Yapımı Oyuncaklar, Evde Oyuncak Yapmak, Evdeki Malzemelerle Oyuncak Yapmak, Çocuklara Oyuncak Yapmak, Evde Çocuklara Oyuncaklar, Yapımı Kolay Oyuncaklar, Eğlenceli Oyuncak Yapımı

Çocuğunuza onu heyecanlandıracak oyuncaklar sunmak için bir oyuncak mağazasına gitmenize ya da raflar arasında dolaşırken saatler harcamanıza gerek yok. Evde mevcut malzemelerden harika oyuncaklar yapmak oldukça kolaydır!

Langırt

İhtiyacınız olan malzemeler şunlar: Bir ayakkabı kutusu, birkaç çubuk, minik bir top ve çift renkte mandallar. Oyun alanını küçük tutarsanız yürümeye henüz başlamış olan çocuğunuz bile oyunu kolaylıkla takip edebilir.

Gölge Kuklaları

Bir mukavva kutu ve birkaç ince kâğıt parçası ile kaliteli bir kukla tiyatrosu yapabilirsiniz! Haydi yapın ve çocuğunuzla oynayın! Ayrıca unutmayın kuklalar, çocukların hayal gücünü ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirir. Kuklalar, çocukların parmak kaslarının ve el-göz koordinasyonunun da gelişmesine yardımcı olur.

Stres Balonları

Bu balonlar, hem sizin hem de çocuğunuz için oldukça eğlenceli! Onları kıvırın, eğin, gerin. Komik yüzler çizerek eğlenin! Bu stres toplarını diş macunu ile doldurarak da yapabilirsiniz.

El Davulu

Bu davulu yapmak oldukça kolaydır. Ancak sizi uyarmalıyız, artık evinizde sessizlik olmayacak!

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Labirent

Bu labirenti yaptığınızda labirent bağımlılığının ne olduğunu anlayacaksınız. Şimdi labirenti sallama zamanı!

Ocak

İhtiyacınız olan plastik bir kutu. Üzerine ocak görüntüsü verebileceğiniz şekiller çizebilirsiniz. Bu ocak, küçük sofra takımlarını düzenli tutmanıza da yardımcı olacak.

Kuklalar

Çocukların yaratıcı hikaye yazmalarına ve el becerilerine katkı sağlayacak olan bir oyuncak önerimiz, kukla. Pek çok farklı malzemeden hazırlayabileceğin kuklalar için çocuğundan, yeğeninden veya küçük kardeşinden yardım alabilirsin.

Kalemlerin arkasına veya parmağına geçirebileceğin keçe gibi kalın bir kumaş kullanarak yapabileceğin kuklalarda biraz dikiş bilgisine ihtiyacın olabilir. Dilediğin renkte kumaştan, oyun arkadaşın ile tasarlayacağınız karakterleri kesip dikerek hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde, kumaş kadar dayanıklı olmasa da kağıttan da aynı kuklaları yapabilirsiniz. Ardından kuklalardan farklı hikayeler oluşturabilir ve hatta sevdiği bir çizgi film sahnesini canlandırabilirsiniz.

Origami

Kağıt katlama sanatı olan origami yöntemleri ile küçük oyun arkadaşının sevdiği pek çok hayvanı ve karakteri oluşturabilirsin. Bunun için elinde özellikle renkli kağıtlar veya simli, mat, renkli kalem çeşitleri varsa dilediğin şekilde kişiselleştirebilirsin. Adım adım uygulamalı anlatılan origami yöntemlerini araştırarak birlikte bir dünya dahi oluşturabilirsiniz.

Mıknatıslı Olta

Çocukların fazlasıyla ilgisini çeken mıknatısı oyuncaklarda kullanabilirsin. İki ucun birbirini çekmesi bir çocuk için sihirbazlık gösterisi gibi geleceği için, fazlasıyla oyalayıcı bir etkisi olacaktır. Bizim sana vereceğimiz mıknatıslı oyuncak fikrinde ihtiyacın olan şeyler: balıklar ve bir olta olacak. Renkli kağıtlardan veya üzerine balık deseni çizip boyadığın kağıtlardan balık şeklinde formlar kesmelisin. Ardından bu balıkların üzerine ataş veya çengelli iğne gibi metal detaylar tutuşturmalısın.

Evde bulunan ahşap veya plastik bir sopanın ucuna ip, ipin ucuna da küçük bir mıknatıs bağlayabilirsin. Artık yapman gereken oyunu oynamak! Balıkları yere karışık şekilde atıp koltuğun üzerinden aynı balık tutar gibi mıknatıslı olta ile balıklardaki metal uçları yakalamaya çalışın. Topladığınız balıkları denizinize geri bırakarak oyunu devam ettirebilirsiniz.

Tangram

Her bir parçasını birleştirdiğinde bir kare ortaya çıkaran, üçgen, dikdörtgen, kare, yamuk gibi farklı geometrik şekillerden oluşan parçalar ile formlar oluşturma oyunu olan tangramı da öneriyoruz. Belirli bir kalıptan keseceğin parçalar ile, tangram örneklerindeki gibi farklı şekilleri oluşturmaya çalışın. Ardından parçaları karıştırın ve yeni bir şekle geçin. Hem el beceresini hem de zihinsel aktiviteleri kuvvetlendirecek bu oyunda sıkılmanız güç olacaktır.

Taş şehri

Her bahçede veya sokakta bulabileceğiniz yassı taşları kullanarak kendi masal şehrini oluşturabilirsin. Topladığınız taşları iyice temizledikten sonra kurutun. Ardından taşların üzerine keçeli kalem, oje, akrilik boya, guaj boya, sulu boya, pastel, parmak boyası gibi farklı renklendirme çeşitleri ile imgeler çizin. Bunlar bir hayvana, oyun arkadaşınla sevdiğin bir çizgi filmin karakterlerine ait olabilir. Ardından taşlarla bir hikaye çerçevesinde oynayabilirsiniz.

Balon Karakterler

Rengarenk balonlar her çocuğun ilgisini çeker. Biraz keçeli kalem ile balonlara kişilik kazandırmak da senin elinde! Eğer elinde birden çok balon varsa, balonların üzerine koyun veya inek suratı çizebilir ve küçük oyun arkadaşından onları otlatmaya çıkarmasını isteyebilirsin. Aynı şekilde balonların üzerine köpek suratı çizebilir ve uçlarına birer ip bağlayabilirsin. Yine küçük oyun arkadaşından köpek balonlarını gezdirmesini isteyebilir ve her görevin sonunda bir ödül verebilirsin.

Mandal Oyuncaklar

Çocukların hayal güçlerinin ucu bucağı olmuyor. Elindeki pek çok eşyadan akla gelmeyecek oyunlar çıkaran çocuklar için bir öneri de bizden. Evde bulunan ahşap veya plastik mandalları kullanarak oyuncaklar hazırlayabilirsin. Şişe kapaklarından tekerler yaparak mandalları birer arabaya dönüştürebilirsin.

Veya biraz kağıt ve çizimin yardımı ile mandallar üzerine kağıtlardan hazırladığın karakter suratları yapıştırıp onları kuklalaştırabilirsin. Mandalın açılıp kapanması ile ağzını oynatan karakterlerden dilediğin gibi oyunlar üretebilirsin.

Evde Çocuğunuza Yapabileceğiniz Kolay Oyuncaklar, El Yapımı Oyuncaklar, Evde Oyuncak Yapmak, Evdeki Malzemelerle Oyuncak Yapmak, Çocuklara Oyuncak Yapmak, Evde Çocuklara Oyuncaklar, Yapımı Kolay Oyuncaklar, Eğlenceli Oyuncak Yapımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.