Evde Aseton Nasıl Yapılır? Aseton Yoksa Ojeyi Ne Çıkarır? Aseton Yapımı

Evde Aseton Nasıl Yapılır? Aseton Yoksa Ojeyi Ne Çıkarır? Aseton Yapımı. Bütün kadınları en çok sevdiği kozmetik ürünlerinden biri olan ojeyi sürdükten sonra çıkarmak için aseton kullanılır. Ama aseton içerisinde yer alan maddelerden dolayı tırnaklara zarar verebilir. Bu yüzden tırnağa sürülen ojeleri silmek için asetonu evde kolayca yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı hem besleyecek hem de doğal malzemeler kullanarak ojelerinizi çıkartacak yöntemler arıyorsanız bu haberimiz tam size göre.

Bir çok oje çıkarıcı, formaldehit, toluen ve ftalatlar gibi toksik kimyasallar içerir. Bu kimyasallar geleneksel oje çıkarıcılarda uzun süredir bulunmakta olup, kanser, astım ve hatta üreme sistemi ile ilgili sorunlara neden olabilir. Oje sökücüde çok yaygın olan bir başka bileşen de asetondur. Aseton tehlikelidir çünkü yanıcıdır ve plastiği bile çözülmeye yetecek kadar güçlüdür. İzopropil aseton, metil etil keton ve n-metil-pirolidon, oje sökücülerde yaygın olarak çözücü olarak kullanılır. Oje kullanmayı sevenlerine evinde mutlaka olması gereken aseton farklında olmadan evde bitebiliyor ya da etkisini kaybedebiliyor. İşte tam da bu durumlarda evde asetonunuzu kendiniz yapabilirsiniz. İçerisinde bulunan maddeler nedeniyle tırnaklara zarar verebilir. Aseton, içeriğinde bulundurduğu asit sayesinde ojeyi çıkartmaktadır. Eğer evde aseton nasıl yapılır merak ediyorsanız ve doğal aseton yapımı için tarif arıyorsanız mutlaka yazımızı incelemelisiniz. 

EVDE ASETON YAPIMI:

MALZEMELER

Sirke
Limon suyu

YAPILIŞI

Sirke ve limon suyunu eşit miktarda karıştırın.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Prednol krem nedir? Prednol krem ne işe yarar? Prednol krem faydaları

Tırnaklarınızdaki ojeyi yumuşatmak için 10 dakika süreyle sıcak suda bekletirseniz daha kolay çıkmasını sağlarsınız.

Karıştırdığınız sirke ve limon suyunu tırnaklarınıza sürerek 15 saniye kadar bekleyin.

İşte bu kadar!

SİZİN İÇİN: Limonla Saç Rengi Nasıl Açılır? Limonla Saç Rengi Açmanın 5 Etkili Yolu!

MALZEMELER:

–  1 / 3 bardak organik elma sirkesi

– 3 damla greyfrt uçucu yağ

– 3 damla tatlı portakal esans yağı

– 7 damla limon uçucu yağı

– 1 / 3 fincan alkol sürtünme

YAPILIŞI:

Elma sirkesi küçük bir kaba dökün.Uçucu yağları ve alkol ekleyin. Harmanlayın.
Küçük bir şişeye veya kutuya koyun.

Evde Aseton Nasıl Yapılır, Aseton Yoksa Ojeyi Ne Çıkarır, Aseton Yapımı, aseton ne işe yarar, hangi malzemeler ile aseton yapılır, elma sirkesi ojeyi çıkartır mı, alkolün içine ne eklenmesi gerek, aseton nasıl kokmalı, asetonun malzemeleri nelerdir, aseton yapımı için sirkenin içine ne kadar alkol koyulmalıdır, asetonun içine ne kadar limon dökülür

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat

instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al instagram beğeni satın al beğeni hilesi takipçi hilesi