Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat
3. Sayfa Haberlerikötü alışkanlıklarYerel

Eskişehir’de kolonya içen kişi öldü

Eskişehir'de kolonya içen kişi öldü
Eskişehir’de kolonya içen kişi öldü

Eskişehir Haberleri – Anadolu Ajansı, Alınan bilgiye göre, Osmaniye Mahallesi’ndeki evinde kolonya içen Remzi Y. (54) bir süre sonra fenalaştı.

Yakınlarının ihbarıyla eve gelen 112 Acil Servis ekiplerince Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Remzi Y, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Remzi Y’nin cesedi otopsi işlemleri için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kolonya içince ne mi olur?

“Zararları olmakla birlikte ölümcül dozu daha yüksektir. Metil alkole göre daha pahalıdır. Ancak korsan-merdivenaltı kolonya üretimlerinde, tüm canlılara çok zararlı olan ve insanda 20 gramı bile ölümcül olan metil alkol kullanılabilmektedir. Bunun sebebi metil alkolün ucuz olmasındandır. Kaçak içkilerde kullanılan bu alkoldür. Bu durum ise insan sağlığını hiçe saymaktır. Kolonyada kullanımı yasak olan metil alkol ağız yoluyla içilerek, buharının solunmasıyla, veya deriden emilerek vücuda alındığında zehirlenme durumu oluşmaktadır. Belirtileri baş ağrısı, tansiyon düşüklüğü, huzursuzluk, baş dönmesi, solunum artışı, bulantı, kusma daha ileri evrede bulanık görme ve körlük şeklinde devam eder. Sonuç olarak metil alkollü sahte kolonya göze teması, buharının solunması ya da yutulması halinde cilt hastalıklarından, körlüğe ve ani ölümlere kadar olan olaylara sebep olabiliyor. İşte bu yüzden kolonya kullanımında çok dikkatli olmalı. Ucuz diye alınan kolonyanın acı sonuçlar doğurabileceğini akıldan çıkarmamalı.” Eskişehir’de kolonya içen kişi öldü

Sizin için seçtik:  Eskişehir onu arıyordu! Acı haber geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER