Evden Eve Nakliyat Evden Eve Nakliyat
Hayvanlar AlemiYerel

Eskişehir’de görüldü! Yakalayıp kavanoza koydu, yetkililere haber verdi

Eskişehir’de Ekrem Ulucan (30), evinin bahçesinde yakaladığı ’Sarıkız’ (camel spider) örümceğini kavanoza koyup, iş yerine götürdü. Ulucan, “Fotoğraf çektirenler oluyor. Yetkililere haber verdik, dönüş bekliyoruz” dedi.

örümcek, Yakalayıp kavanoza koydu, sarıkız
örümcek, Yakalayıp kavanoza koydu, sarıkız

Cep telefonu satış ve tamiri yapan Ekrem Ulucan, Tepebaşı ilçesi Kavacık Mahallesi’nde ailesiyle birlikte yaşadığı tek katlı evlerinin bahçesinde, geçen hafta, ’et yiyen örümcek’ olarak bilinen ’Sarıkız’ yakaladı. Terlikle örümceği güçlükle öldüren Ulucan ve ailesi, korkudan bir süre evlerine giremedi. Ulucan, önceki gün ise yine evlerinin giriş kısmındaki merdivenlerde başka bir ’Sarıkız’ fark etti. Ulucan, örümceği yakalayıp kavanoza koyarak iş yerine götürdü.

’ÇOK KORKTUK’

İlk örümcekle karşılaştıkları zaman çok korktuklarını, bu nedenle öldürdüklerini belirten Ulucan, “Kavacık’ta bir bahçe evimiz var. Burası ailece gidip kaldığımız bir yer. Geçen hafta bu örümceğin aynı cinsinden ama daha büyük olanını görmüştüm. Onu öldürmek zorunda kaldım. Çünkü çok korktuk. Neredeyse el kadar bir örümcekti ve ne yapacağını bilemiyorduk. O zaman bir tane diye önemsemedik ama aynı yerde ikinci örümceği gördüğüm zaman orada popülasyonunu arttırabileceklerini düşündüm. Yaklaşık 4 yıldır oradayız ve ilk kez karşılaştım” diye konuştu.

Sizin için seçtik:  Eskişehir Kamp Alanları - Eskişehir'de Kamp Yapılacak Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Google Haberler
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER | - | DUMAN HABER