Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Erdoğan’dan İstanbul Seçimine Ait Açıklama: ‘Bu Formda Yapılmamalıydı’

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Oyunu Üsküdar'da kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir diye düşünüyorum. Güzel olsun diyorum.” dedi. Erdoğan ayrıyeten,  “İstanbul üzere bir kentimizin büyükşehir belediye başkanlığı seçimi bu formda yapılmamalıydı” sözlerini kullandı. 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan oy kullanmak için Üsküdar Kısıklı'daki konuttan saat 12.20'de Saffet Çebi Ortaokulu'na geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, gerekli denetimin yapılması için kimliklerini sandık görevlilerine verdi.  Kabine girerek tercihini yapan Erdoğan, oy zarfını sandığa attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akabinde eşi Emine Erdoğan da oyunu kullandı.

Erdoğan, oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına açıklama yaptı: 'İBB seçimi bu halde yapılmamalıydı.'

“Öncelikle İstanbul üzere bir kentimizin büyükşehri belediye başkanlığı seçimi bu biçimde yapılmamalıydı. Ne yazık ki 31 Mart'tan sonra mevcut gelişmeler bu türlü bir seçimin yapılması, YSK kararıyla yenilenmesi yoluna gidildi. Bugün de İstanbulumuzun seçimini gerçekleştiriyoruz. İstanbulumuzun geleceğine deneyimiyle, dinamizmiyle ve Ankara-İstanbul bütünleşmesiyle bir sürecin getirilmesini çok çok yararlı buluyorum. İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir diye düşünüyorum. Sizlerin uğraşları için de teşekkür ediyorum”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

'Dışarıda olanları buraya taşımak için çaba ettik.'

Seçimlere iştirakin sorulması üzerine Erdoğan, “Çok çaba ettik. İstanbul dışında olanları buraya taşımak için, buradan da memleketlerine gönderilmesi noktasında bir çalışma. İstanbul'da olanlar bu işin kıymetini çok âlâ biliyor. Herhalde iştirakin çok yüksek olması gerekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.