Erdoğan Kılıçdaroğlu videosunun montaj olduğunu kabul etti, ortalık karıştı

Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerde izlettiği iddia edilen sahte videolarla ilgili TRT’deki bir programda “Kılıçdaroğlu’nun Kandil’dekilerle video çekimleri var; ama montaj, ama şu, ama bu” şeklinde konuştu. Bu ifadeyle, Erdoğan, videoların montaj olduğunu kabul etti.

Yayınlama: 24.05.2023
58
A+
A-
"Montajcı sahtekar"
“Montajcı sahtekar”

Kılıçdaroğlu’nun Twitter’da Erdoğan için “Montajcı sahtekar” ifadesini kullanması büyük yankı uyandırdı. Bunun üzerine AK Parti Bakanı Mustafa Varank da Kılıçdaroğlu’na karşılık olarak “tescilli sahtekar” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesi mitinglerinde CHP’nin “Haydi” reklam filmine montajlanmış şekilde PKK’lı yöneticilerin eklenen videosunu izletti. Bu durum, seçim atmosferinde büyük tartışmalara neden oldu ve birçok kişi tarafından eleştirildi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bu montajı gündeme taşıyarak Erdoğan’a “Montajcı sahtekar” şeklinde bir tepki gösterdi. Bu ifade, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’ın yaptığı montajın sahtekarlık olduğunu vurgulamak için kullandığı bir söylemdi.

“Tescilli sahtekar”

Bu durum üzerine AKP Bakanı Mustafa Varank da Kılıçdaroğlu’na karşılık olarak “tescilli sahtekar” ifadesini kullandı. Bu ifade, Varank’ın Kılıçdaroğlu’nun sözlerine karşı bir tepki olarak kullanıldı.

  Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a çok ağır sözlerle seslendi!

Erdoğan videoların montaj olduğunu kabul etti

Dün akşam TRT ortak yayınında yapılan bir soru üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan “Kılıçdaroğlu’nun Kandil’dekilerle video çekimleri var. Ama montaj ama şu ama bu” şeklinde ifadeler kullanarak, görüntülerin montaj olduğunu kabul etti.

“Montajcı sahtekar”

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu açıklamalarına yanıt olarak “Montajcı sahtekar” ifadesini kullandı. Kendisine yöneltilen iftiraları reddeden Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın kendisine iftira atmaktan yorulmadığını belirtti ve tanrıya, kimin temiz olduğunu ve kimin kirli olduğunu herkese göstermesini diledi.

Ekrem İmamoğlu sessiz kalmadı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da canlı yayında görüntülerin “montaj” olduğunu kabul eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi.

İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan, mitinglerde millete gerçek gibi gösterdiği Kemal Kılıçdaroğlu videosunun montaj olduğunu canlı yayında itiraf etti. Bir Müslümana asla yakışmayan bu iftira ve kumpas kampanyası ayaklarına dolandı. Montaja, iftiraya ve kumpasa bu milletin ahlakı, vicdanı ve feraseti geçit vermeyecek.” şeklinde bir mesaj paylaştı.

  Sadece erkekleri öldüren bir virüs keşfedildi

İmamoğlu’nun bu tepkisi, görüntülerin montaj olduğunu kabul eden Erdoğan’ın açıklamalarına bir yanıt olarak geldi. İmamoğlu, bu tür manipülasyonların ve iftiraların bir Müslümana yakışmadığını ve milletin bunu fark edeceğini vurguladı.

“Bir Müslüman yalan söyler mi?”

“Bir Müslüman yalan söyler mi?” ifadesi, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Erdoğan’ın savunduğu sahte videoyu desteklerken kullandığı bir tepki cümlesidir.

Davutoğlu’nun sözleriyle, Müslümanların doğruyu söyleme, dürüstlük ve ahlaki değerlere uygun davranma gerekliliği vurgulanmaktadır. Ona göre, bir Müslüman olarak yalan söylemek, İslami değerlere aykırı bir davranıştır.

Bu ifade, Davutoğlu’nun Erdoğan’ın montajlandığı iddia edilen videoyu savunurken, dürüstlük ve doğruluk vurgusu yaparak tepki gösterdiğini göstermektedir.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit