En İyi Hosting Nasıl Seçilir?

Web hosting paketleri hem projelerin devamı hem de markaların itibarı için önemli hizmetlerden biridir. E-ticaret ya da blog sitesi olması fark etmeksizin, sitelerin yavaş çalışması, sayfaların hızlı açılmaması ve kesintilerin yaşanması nedeniyle ziyaretçi kaybı ve maddi kayıp yaşanabilir. Bu nedenle web hosting seçiminde dikkatli olmanız gerekir.

Başlangıç seviyesine, birden fazla web sitesi yayınlamak isteyenlere ve çok daha gelişmiş projeler için farklı hosting paketleri mevcuttur. Özellikle gelişmiş web projeleri için tüm kaynakların sınırsız kullanılabildiği paketler, site yönetiminin ve kontrollerin kolay olmasını sağlar.

Hosting seçimi sırasında ayrıca disk alanı, kontrol paneli, trafik, teknik destek, e-posta adedi gibi farklı noktalara da dikkat edilmesi gerekir. Web projelerinizin ve hesaplarınızın sürdürülebilir, kolay yönetilebilir ve kontrol edilebilir olması için bu noktalara dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.

Hosting Paketlerinde Neler Bulunmalı?

Kullanıcıların hosting seçiminde öncelikle paket içeriklerini incelemesi gerekir. Hosting paketlerinde bulunması gereken özelliklerden bazıları şu şekildedir:

Sınırsız Web Sitesi Barındırma

Birden fazla web sitesi tek bir hosting paketi içinde barındırılabilir. Böylece tüm web projelerinin yönetimi ve yayınlanması kolaylaşırken maliyetler de azalır. Kullanıcılar, pek çok web projesi için ayrı ayrı hosting satın almaktan kurtulur. Hesapların ayrı olmaması, tüm projelerin tek panelden yönetilmesini de sağlar.

Sınırsız Barındırma Özellikleri

Sınırsız hosting paketleri; disk alanı, trafik, veritabanı, e-posta hesabı, subdomain oluşturma gibi pek çok özelliğin limitsiz kullanılmasını sağlar. Sınırsız disk alanının sunulması, kullanıcıların web sitelerinde kullanacakları tüm görsellerin ve dosyaların depolanmasına yardımcı olur.

Ziyaretçilerin, bir web sitesinde yaptığı her sayfa gösterimi, sitenin trafik kotasına yansır. Bu kotanın aşılması durumunda site hızı düşmeye başlar. Ayrıca kaynakların fazla kullanılması nedeniyle kullanıcılar web sitesinin kapanması riskiyle dahi karşılaşabilir. Ancak sınırsız trafik özelliği sayesinde bu sorunun yaşanması önlenir.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Şirketler ve çalışanlar pandemide sanal ve hazır ofisleri tercih ettiler!

Hosting paketleri, kullanıcıların web siteleri için belirlenen sayıda e-posta hesabı açmasına izin verir. Ancak özellikle kurumsal şirketler için bu sayı yeterli olmayabilir. Sınırsız hosting paketleri ise herhangi bir kısıtlama olmadan kullanıcıların istediği kadar e-posta hesabı açmasını sağlar.

Web sitesine ait verilerin depolandığı veritabanı, bu verilerin kullanıcılar tarafından görüntülenmesini, yönetilmesini ve paylaşılmasını sağlar. MySQL veritabanının sınırsız olması, daha sonra oluşacak ekstra alan ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur. Bu sayede hem projelerin yönetimi kolaylaşır hem de maliyetlerin önüne geçilir.

Bir domain altında açılan subdomain’ler, web sitesinin kategorilere ayrılmasını ve ziyaretçilerin aradıklarını daha kolay bulmasını sağlar. Kampanyalar, ürünler, satış destek, forum gibi sayfalar için limitsiz subdomain oluşturmak ve sitesini zenginleştirmek isteyenler için sınırsız hosting paketleri ideal olur.

cPanel / Plesk Kontrol Paneli

Kontrol panelleri, komut satırı kullanımına gerek kalmadan, bir web arayüzü üzerinden sunucuların rahat kullanılmasını sağlar. Web sitesinin geliştirilmesini sağladığı ve performansı direkt olarak etkilediği için kullanılan kontrol paneli önemlidir.

Şu an kullanılan pek çok kontrol paneli olsa da cPanel ve Plesk öne çıkar. Açılımı Control Panel olan cPanel, Linux tabanlı işletim sistemlerinde kullanılır. 1996 yılında piyasaya sunulur ve günümüzde, dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahiptir. 2014 yılına kadar Windows işletim sisteminde de kullanılsa da artık desteklenmemektedir.

2001 yılında piyasaya sunulan Plesk kontrol paneli ise hem Linux hem de Windows işletim sistemlerinde kullanılabilir. Ancak kullanıcı arayüzü olarak iki panel birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Plesk, temiz grafiklerle akıcı bir deneyim sunarken sol tarafta gruplandırılan listeler sayesinde kullanıcıların menüleri görmesini kolaylaştırır.

Kullanıcıların siyah bir ekranda çalıştığı cPanel ise ana ekranın kişiselleştirilmesine izin verir. Arayüzde araçlar gruplandırılmasa da kişiselleştirme sayesinde kullanıcılar menüler arasında geçiş yapabilir.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Araç Şarj Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Performansın optimize edilmesini sağlayan cPanel’de genel olarak sayfalar daha hızlı yüklenir. Ancak özelliklere bakıldığında iki panelin de benzer fonksiyonları sunduğu görülür. DNS yapılandırması, FTP çalıştırma, e-postaların yönetilmesi ve veri tabanlarının kontrol edilmesi gibi bir dizi işlem iki panel üzerinden de yapılabilir. Kullanım kolaylığı, kullanılan işletim sistemi ve fiyatlar göz önünde bulundurularak bu iki panel arasından seçim yapılabilir.

Multi Platform Hosting Teknolojisi

Multi Platform hosting özelliği, web sitelerinin altyapısının Linux ya da Windows işletim sistemi olarak seçilmesini sağlar. Kullanıcılar, diledikleri zaman bu altyapılar arasında geçiş yapabilir. Ayrıca sunucular, yazılım uygulamaları, anti-virüs korumaları, e-posta spam kontrolü gibi bir dizi uygulamayı da entegre edebilir. Böylece farklı işler ya da projeler için oluşacak ekstra maliyetlerin önüne geçilebilir.

Tek Tıkla Uygulama Kurulumu

Kullanıcılar, web sitelerinde kullanmak istedikleri uygulamaları ve yönetim araçlarını tek platform üzerinden tek tık ile kolayca kurabilir. Yüzlerce içerik yönetim uygulamasının zaman kaybına neden olmadan kurulması sayesinde ister blog ister e-ticaret siteleri hemen yayına geçebilir.

Web sitesinin kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri barındırmasına yardımcı olan hızlı kurulum, ayrıca yönetimin de kolaylaşmasını sağlar. Sürüm kontrolü, uygulamaların yüklenmesi ve kaldırılması, yedeklemeler ve yazılım güncellemeleri bu araçlar üzerinden yapılabilir. İlk kez bir web sitesi kuracaklar için de yönetimi kolaylaştıran ve basit bir arayüze sahip olan pek çok uygulama ve blog oluşturma araçları mevcuttur.

Ücretsiz 7/24 Destek

Sunucuların kesintisiz çalışması, web sitelerine erişimin de kesintisiz olmasını sağlar. Ancak kullanıcılar yaşadıkları herhangi bir problemde hosting şirketlerine ulaşarak yardım alabilmelidir.

7/24 ücretsiz hizmet veren destek ekibi, kullanıcıların sorularını hızlı bir şekilde yanıtlamak, sorunları güvenilir yöntemlerle çözmek ve web sitelerinin sorunsuz çalışması için hazır olmalıdır. Yaşanacak sorunlarla ilgili kapsamlı bir eğitim alan ve düzenli olarak bilgileri tazelenen alanında uzman ekip sayesinde kullanıcıların sorunlarına çözüm bulması kolay olur.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Halı Örtüsünün Ölçüsü Nasıl Belirlenir? Halı Örtüsü Alırken Dikkat Edilecekler

Gün boyu ziyarete açık olan web sitelerinde ne zaman bir sorunla karşılaşılacağı belli değildir. Bu nedenle destek ekibinin günün her saati hizmet vermesi de önemli bir noktadır.

En İyi Hosting Seçenekleri Natro’da!

Ayrıcalıklı bir deneyim sunan Natro, en uygun hosting fiyatları ile sunduğu paketler sayesinde bireysel kullanıcılar ve kurumsal şirketler için pek çok alternatif yaratır. Web sitesi ya da uygulamalar gibi web projelerinizde kullanacağınız içerikleri ve diğer tüm verileri saklayabileceğiniz, bu projeleri hızlı ve kolay bir şekilde yönetebileceğiniz, yüksek performans ve hızla ziyaretçi çekebileceğiniz hosting paketlerini ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

Natro’nun sınırsız hosting paketlerinde trafik, e-posta hesabı, web sitesi yayınlama, SSD disk alanı, subdomain gibi pek çok özellik herhangi bir kısıtlama olmadan kullanılabilir. Limit aşımı endişesi yaşamadan CPU ve RAM değerlerini de istediğiniz gibi kullanmanız mümkündür.

Proje içeriklerinin hızlı yüklenmesi, web sitenizin depolandığı sunucunun hızı ve ziyaretçilerin lokasyonu ile doğrudan ilişkilidir. Natro’nun İstanbul veri merkezlerinde depolanan, son teknolojilerle donatılan ve güçlü bir altyapıya sahip olan sunucuları sayesinde web sitenize erişim kesintisiz ve hızlı olur. Natro’nun tüm hosting paketleri sınırsız SSD disk altyapısına sahip olduğu için tüm içerikler yüksek hızla yüklenir.

Web sitenizin güvenliğini de düşünen Natro, tüm sunucu ve uygulamaları 7/24 izleyerek olağan dışı durumlarda anında müdahale eder ve site güvenliğini sağlar. Natro’nun tüm hosting sunucuları, yüksek performans ve kesintisiz kullanım sağlamak amacıyla her zaman en güncel versiyonlarla güncellenir. Siz de hosting paketlerini ve fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

Başa dön tuşu
eşya depolama | - | sağlık sitesi | - | islam sözleri| - | uluslararası evden eve nakliyat | - | eşya depolama | - | bunedy | - | habervadi | - | nedenhaber | - |