Dünya rekoru kırıldı: Tek doğumda 10 bebek

Güney Afrika’da 37 yaşındaki Gosiame Thamara Sithole, geçen ay Fas’ta 9 bebek doğuran Halimae Cisse’nin “tek doğumda en çok sayıda bebek dünyaya getiren anne” unvanının yeni sahibi oldu.

Ulusal Basın kuruluşu IOL News’in haberine göre, 7 erkek ve 3 kız bebek dünyaya getiren rekortmen anne ile bebeklerinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Sithole çiftinin ayrıca 6 yaşında ikiz kız çocukları da var.

instatakipci instagram takipçi satın al

Sithole, doğum sonrası basına yaptığı açıklamada şaşkınlığı dile getirerek ultrason sonuçlarına göre 8 bebek beklerken, 10 bebek dünyaya getirmiş olmanın kendisi için de inanılması güç bir durum olduğunu ifade etti.

DOĞURGANLIK TEDAVİSİNDEN KAYNAKLANIYOR

Efako Makgatho Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Dini Mawela ise yaptığı açıklamada, bunun son derece nadir rastlanabilecek bir durum olduğunu, bu tür vakaların genellikle doğurganlık tedavilerinden kaynaklandığını söyledi.

Mawela, yüksek riskli hamilelik süreci nedeniyle Sithole’un bebeklerinin gelecek birkaç ayı kuvözde geçireceklerini bildirdi. (AA)

ERTANHABER

NEDENHABER

Bu haber sizin için özeldir   Barış Arduç ile evlenen Gupse Özay hamile mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat | - | NEDEN HABER