Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Dijitalleşme turist sayılarına olumlu yansıyacak

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un liderliğinde kurulan ve çağdaş tasarımı, teknolojik altyapısıyla Türkiye’nin rakiplerinden ayrışmasına katkı sağlayacağı belirtilen dijital platformun devreye alındığını duyurması kesimde sevinçle karşılandı. Türkiye hakkında bilgi almak ve seyahatini planlamak isteyen tüm kullanıcılara, ülkenin kültür ve turizm kıymetlerini tek bir çatı altında sunmayı hedefleyen “goturkey.com“un, 2021 rezervasyonlarına da olumlu yansıması bekleniyor.

 

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı İdare Heyeti Üyesi Cem Kınay’ın danışmanlığında yayına alınan dijital platformun, 2023 turizm gayelerine ulaşmayı hızlandırması iddia ediliyor.

“BU PLATFORMLA 2023 TURİZM GAYEMİZE ÇOK DAHA SÜRATLİ ULAŞABİLECEĞİZ”

 

 

Kınay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 2023 turizm stratejisinin çeşitlilik ve nitelikli turizm olduğunu söyledi. Bu stratejiyi hayata geçirmek için tüm dünyanın en güçlü bağlantı araçlarını ve trendlerini gerçek kullanmak gerektiğini aktaran Kınay, şunları kaydetti:

“Yeni devrin en güçlü irtibat ortamı dijital platformlar, en değerli trendi, talebi de tecrübedir. Türkiye bu iki bileşeni bir ortaya getirerek, çok kısa bir müddet evvel dünyanın birinci tecrübe platformu ‘GoTurkey’ platformunu hayata geçirdi. Bu platformla 2023 turizm amacımıza çok daha süratli ulaşabileceğiz. Türkiye’nin gelecekteki tanıtımının yeni yüzü, yeni ihtilali ‘GoTurkey’ platformuyla gerçekleşecek. Dijital platform, daha çok insanın Türkiye’yi tanımasına vesile olacak. Turizm daha fazla dijitalleşerek, daha fazla ülkeye, beşere ulaşarak, inşallah 2021’de değerli bir dönüşüm yakalayacak. Bu dijital platform, 2021 turizm sayılarına olumlu yansıyacak.”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Aşı haberleriyle birlikte turizmde olumsuz psikolojinin değişeceğine değinen Kınay, milletin Kovid-19’dan sıkıldığını, yeni dönemde daha çok insanın tatile çıkabileceğini söz etti.

“TURİZMDE DİJİTAL PAZARLAMA ÖN PLANA ÇIKACAK”

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Lider Yardımcısı Kaan Kavaloğlu ise dünyaya entegre olmuş en değerli dalın turizm olduğunu söyledi. Kavaloğlu, “goturkey.com”un kıymetli bir başlangıç olduğunu, yeni olağanlaşma devriyle birlikte yük kazanmış olan dijitalleşmenin önemli manada sürat kazanacağını lisana getirdi.

Turizmde dijital pazarlamanın önemli manada ön plana çıkacağını vurgulayan Kavaloğlu, otelcilik sektörünün dijitalleşme anlamında turizm kesimi içindeki en entegre dal olduğunu bildirdi. Kavaloğlu, salgın devrinde insanların her şeyi dijital ortamda yapmaya başladığına işaret ederek, şöyle konuştu:

“Ülkemizi tercih eden turistlerin büyük çoğunluğunun aile olduğunu düşünürsek, aile tatillerinde de dijitalleşme çok değerli olacak. Beşerler dijital ortamda pazarlama faaliyetleriyle otelleri görerek, rezervasyonlarını yeniden dijital ortamda yaptıracaktır. Bu platform kıymetli bir adım. Önemli manada finansal kaynaklarımızı oraya kullanmalıyız diye düşünüyorum. Sağlıklı ve inançlı turizmle ön plana çıktık, bunu dijital ortamda da anlatmamız gerekiyor.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.