Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Devlet Lideri Bolsonaro’dan enteresan aşı çıkışı

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Bölge basınında çıkan haberlere nazaran Bolsonaro, Brezilya Yüksek Mahkemesinin (STF), kimi durumlarda Kovid-19 aşısını zarurî hale getirmesini içeren kararını kınadı ve bu aşıya olan güvensizliğini lisana getirdi.

 

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Mahkemenin kararına hürmet duyduğunu belirten Bolsonaro, herkes için aşının mevcut olmayacağını belirtti. Bolsonaro, 2021’in sonunda bile herkesin aşı olmasının mümkün olmadığını söyledi.

Sıhhat Nezaret Ajansı tarafından onayı ile Kovid-19 aşısının uygulanacağını belirten Bolsonaro, kendisinin aşı olmayacağını kaydetti.

 

 

Görüntüyü Oynat
Kendisini “kötü örnek” olarak niteleyenleri de sert bir lisanla eleştiren Bolsonaro, Kovid-19 aşısına karşı güvensizliğini şu biçimde söz etti:

“Burada bir şeyin düzgün anlaşılması gerekiyor. Pfizer, muahedesinde çok açık. ‘Biz (Pfizer), rastgele bir yan tesirin sorumluluğunu almıyoruz.’ Şayet bir timsaha dönüşürsen, bu senin sorunun. Şayet bir Superman’e dönüşürsen, şayet bir bayanda sakal uzarsa yahut bir erkek ince konuşmaya başlarsa onlarla bir ilgisi yok. Daha berbatı insanların bağışıklık sistemlerini değiştiriyor.”

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Brezilya, halihazırda rastgele bir Kovid-19 aşısının kullanımına müsaade vermemesine karşın, üzerinde çalıştığı aşılama planı, AstraZeneca, Sinovac ve Pfizer’in aşılarını içeriyor.

Nüfusu 210 milyonu aşan ve dünyada salgından en çok etkilenen 3. ülke olan Brezilya’da, 185 bin 650 kişinin hayatına mal olan virüs, bugüne kadar 7 milyon 162 bin 978 şahısta görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.