Dentinox Jeli Nedir? Nasıl Kullanılır? Kimler Kullanabilir?

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Dentinox Jel Nedir?

Dentinox Jeli Nedir? Nasıl Kullanılır? Kimler Kullanabilir? Dentinox jel aktif madde olarak lidokain ve setilpiridinyum adlı maddeleri içerir. Lidokain, ağrıyı uyuşturan lokal anestezik adı verilen bir grup ilaçtan biridir. Setilpiridinyum, küçük yaraları ve küçük ağız enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir antiseptiktir. Bu jel krem, bebeklerdeki diş çıkarma ağrılarını hafifletir ve diş etlerini doğumdan itibaren rahatlatır. Ayrıca ağız yaralarını tedavi eder.

Dentinox Jel Fiyatı

Bu jelin güncel fiyatı 15.45 TL’dir.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Dentinox Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bebeğiniz alerjik ise ve aşırı duyarlıysa, bu diş jelini kesinlikle kullanmamalısınız.
  • Bebeğinizin lidokain, setilpiridinyum veya bu ürünün içindeki diğer herhangi bir bileşene alerjisi varsa bu jeli kullanmamalısınız.
  • Yüz, boyun, dil veya boğaz bölgesinde şişme, ciltte döküntü gibi şiddetli alerjik reaksiyonlar fark ederseniz hemen bir doktora başvurunuz.
  • Bu jelin üzerindeki ağızlık kırılmışsa kesinlikle kullanmamalısınız.
  • Lütfen doktorunuza, bebeğinizin aldığı ya da kısa bir süre önce kullandığı reçeteli ya da reçetesiz tüm ilaçlar konusunda detaylı bilgi veriniz.
  • Dentinox jel sorbitol içerir. Doktorunuz daha önce size, bebeğinizin bazı şekerlere karşı intoleransı olduğunu söylediyse bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.

Dentinox Jel Kullanımı

Bu jelden az miktarda bir pamuk topun üzerine alın ve bebeğin diş etlerini hafifçe ovalayın. Gerekirse 20 dakika sonra bu işlemi tekrarlayın. Diş çıkarma döneminde gerektiğinde kullanın. Bu ürünün kullanımı hakkında başka sorularınız varsa, eczacınız veya doktorunuzla konuşun.

Dentinox Jel Ne İşe Yarar?

Bu diş jeli,  aktif maddeler olarak lidokain ve setilpiridinyum içerir. Lidokain, ağrıyı uyuşturan lokal anestezik adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Setilpiridinyum ise ağızdaki küçük yaraları ve küçük ağız enfeksiyonlarını iyileştirmek için kullanılan bir antiseptik maddedir.

Bu jel krem, diş eti masajı veya diş kaşıyıcıların kullanımı gibi diğer tıbbi olmayan yöntemler gerekli rahatlama sağlamadığı zaman, 5 aylıktan itibaren çocuklarda diş çıkarma ile ilişkili ağrı ve rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olmak için kullanılabilir.

Dentinox Jel İçerik

Bu jelin etken maddeleri lidokain hidroklorür, gidroksipolietoksidodekan ve kamomil tentürüdür. Yardımcı maddeleri ise ksilitol, sorbitol solüsyonu, propilen glikol, karbomer 934 p, sodyum hidroksit solüsyonu, polisorbat 20, sodyum sakkarin, mentol ve distile sudur.

Dentinox Jel Muadili

Andorex Gargara, Andorex Sprey, Batiodin Gargara, Betakon Gargara, Calgel Jel, Clioro Gargara, Clioro Oral Sprey, Cloder Plus Oral Sprey, Cloder Plus Gargara, Disinol Çözelti, Dencol Jel Sprey, Disinol Solüsyon, Duoheks Oral Sprey, Duoheks Gargara, Enmiks Gargara, Fardoben Gargara, Fardoben Oral Sprey, Farhex Forte Sprey, Farhex Gargara, Farhex Sprey, Geraks Oral Sprey, Geraks Gargara, Geral Gargara, Geral Oral Sprey, Klodamin Gargara, Isosol Gargara, Hexinat Oral Sprey, Hexadamin Oral Sprey, Hexadamin Gargara, Heksoben Oral Sprey, Heksoben Gargara, Klodamin Oral Sprey, Kloremin Gargara, Kloremin Oral Sprey, Kloroben Sprey, Kloroben Fort Gargara Ve Oroheks Plus Gargara bu ürünün muadilleridir.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Dentinox Diş Jeli Zararları

Bu jelin bildirilen herhangi bir zararı yoktur.

Dentinox Jel Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, bu ürün de yan etkileri yaratabilir ancak bunlar herkesi etkilemez. Bu ilacın bilinen bir yan etkisi yoktur. Bebeğiniz herhangi bir yan etki yaşarsa, hemen doktorunuza danışın.

Dentinox Jel Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu ilaç ile ilgili kafanıza takılan tüm soruların cevabını bu bölümde sizler için yanıtladık.

Dentinox Jel Geciktirici Midir?

Evet, böyle bir etkisi vardır.

Dentinox Jel Aft İçin Kullanılır mı?

Evet, bu jel aft hastalığının tedavisinde etkilidir.

Dentinox Jel Açıldıktan Sonra Ne Kadar Süre Kullanılır?

İlacın prospektüsünde saklama süresi yazmaktadır.

Dentinox Jel Alerjisi Varmıdır?

Bu jeli kullanmadan önce yama testi yaparak alerjik reaksiyon verip vermediğini görebilirsiniz.

Dentinox Jel Bitkisel Mi?

Hayır, bu jel tıbbidir.

Dentinox Diş Jeli Bebeklerde Kullanılır Mı?

Evet, bu jeli diş çıkaran bebeklerde kullanabilirsiniz.

Calgel Jel Mi Dentinox Mu?

İki ürün de oldukça etkilidir.

Hamilelikte Dentinox Jel Kullanılır Mı?

Bu ürünü hamilelik sürecinde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Dentinox Jel Ne Kadar?

Bu jelin fiyatı 15.45 TL’dir.

Dentinox Jel Etki Süresi Nedir?

Bu jel yarım saat sonra etki etmeye başlar ve dört saat sürer.

Dentinox Diş Jeli Yutulursa Ne Olur?

Bu jel yutulduğunda hemen bir doktora ya da acil servise başvurmanız gereklidir.

Dentinox Jeli Nedir, Nasıl Kullanılır, Kimler Kullanabilir, Jelin Etkisi Kaç Saat Sürüyor, Bebekler Kullanabilir Mi, Hamileler Kullanabilir Mi, Yan Etkileri Nelerdir, Kaç Yaşındakiler Kullanabilir, Hemen Etkisini Gösterir Mi, Fiyatı Ne Kadardır, Faydaları Nelerdir, Hangi Yaralar İçin Kullanılabilir, AFT hastaları dentinox jeli kullanabilirler mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.