Çok Sayıda Kişi Alerjik Reaksiyon Gösterdi, Yetkililer: Dağıtımı Durdurun!

Yayınlama: 19.01.2021
Düzenleme: 19.01.2021 02:39
10
A+
A-

Çok Sayıda Kişi Alerjik Reaksiyon Gösterdi, Yetkililer: Dağıtımı Durdurun! Kaliforniya sağlık yetkilileri, çok sayıda kişinin alerjik reaksiyonlar göstermesi nedeniyle Moderna’nın koronavirüs aşısının dağıtımının geçici olarak durdurulmasını tavsiye etti.

Koronavirüse karşı ilk onay alan Pfizer-BioNTech aşısını olduktan sonra dünya genelinde 24 kişinin hayatını kaybetmesi endişelere yol açtı. ABD’nin Kaliforniya eyaletinden de aşı endişesi haberi geldi. Amerikan basını, Kaliforniya sağlık yetkilileri, alerjik reaksiyonlar nedeniyle Moderna’nın koronavirüs aşısının dağıtımının geçici olarak durdurulmasını tavsiye ettiğini duyurdu.

100 BİNDE BİR İHTİMAL

Kaliforniya eyaletinde Moderna koronavirüs aşısının uygulandığı bir klinikte, 10 kişinin alerjik reaksiyon göstermesi üzerine eyalet sağlık yetkilileri, aşının dağıtımının durulmasını tavsiye etti. Sağlık görevlileri, durumu araştırdıklarını belirtirken, uzmanlar, aşıya karşı gelişen alerjik durumun 100 binde bir olduğunu açıklamıştı.

BOLTON’DA BİR DOKTOR HASTANELİK OLMUŞTU

Amerika Birleşik Devletleri’nin(ABD) Bolton eyaletinde geçtiğimiz Aralık ayında kabuklu deniz ürünleri alerjisi bulunan bir doktor, ilaç şirketi Moderna’nın ürettiği Covid-19 aşısını olduktan hemen sonra bünyesinin tepki vermesi üzerine acilen hastaneye kaldırılmıştı. Boston Tıp Merkezi’nde onkolog olarak görev yapan Dr. Hossein Sadrzadeh, aşı vurulduktan hemen sonra baş dönmesi ve ciddi kalp çarpıntısı yaşamıştı.

  60 kiloyum 50 kiloya nasıl düşerim? Sağlıklı 10 Kilo Verme

ABD’DE DAĞITIMINA BAŞLANDI

Kabuklu deniz ürünleri alerjisi bulunan doktor, hastaneden hemen kontrol altına alınmıştı. Öte yandan, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin 20 Aralık’ta onayladığı ikinci aşı Moderna’nın koronavirüs aşısının ülkede dağıtımına başlandı. 5,9 milyon aşı dozu kutuları kargoyla gönderilmişti.

ETKİNLİK ORANI TARTIŞMAYA NEDEN OLMUŞTU

Çin merkezli SinoVac’ın geliştirdiği ve Türkiye, Endonezya ve Brezilya’da denenen corona virüsü aşısının etkililik oranı tartışma yaratmıştı.

Çok sayıda Kişi Alerjik Reaksiyon Gösterdi, Yetkililer: Dağıtımı Durdurun!
Çok Sayıda Kişi Alerjik Reaksiyon Gösterdi, Yetkililer: Dağıtımı Durdurun, Koronavirüs aşı reakarnasyon, koronavirüs aşısı dağıtımı, yetkililerden gelen açıklama, koronavirüs aşısı dağıtımı son durum, koronavirüs aşısı alerji yapıyor mu, aşı kaç yaş grubundan vurulmaya başlanacak, covid-19 aşı grupları, covid-19 aşı dağıtımı durduruldu mu

Brezilyalı araştırmacılar geçen hafta aşının corona virüsünün hafif seyreden vakalarına karşı yüzde 78 etkinlik gösterdiğini ve ağır vakaların tamamını önlediğini açıklamışlardı.

  Ihlamur spermleri azaltıyor, aman dikkat!

YÜZDE 50.38 OLDUĞU DUYURULDU

Batundan Biyomedikal Merkezi Klinik Araştırma Direktörü Ricardo Palacios, Çin’in SinoVac aşısının yüzde 50,38 oranda ‘genel etkinlik’ gösterdiğini duyurdu.

Endonezya, aşının yüzde 65 etkinlik gösterdiğini açıklayarak acil durumlarda kullanımına onay vermişti. Aşının etkinlik oranı Türkiye’de yüzde 91 seviyesinde açıklanmıştı.

Çok Sayıda Kişi Alerjik Reaksiyon Gösterdi, Yetkililer: Dağıtımı Durdurun, Koronavirüs aşı reakarnasyon, koronavirüs aşısı dağıtımı, yetkililerden gelen açıklama, koronavirüs aşısı dağıtımı son durum, koronavirüs aşısı alerji yapıyor mu, aşı kaç yaş grubundan vurulmaya başlanacak, covid-19 aşı grupları, covid-19 aşı dağıtımı durduruldu mu

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit