Cimere Yazmak Suç mu? Suç Teşkil Eder mi?

Cimere Yazmak Suç mu?

Cimere Yazmak Suç mu: Cimer’e yazmak suç değildir. Aksine Cimer vatandaşların isteklerini, ihbarlarını, şikayetlerini yazılı olarak Cumhurbaşkanlığı’na iletebilmesi için oluşturulmuş bir sistemdir. Bu sistem sayesinde istek dileklerini, şikayetlerini, ihbarlarını yazarak  direkt cumhurbaşkanlığına ulaştırma olanağı sağlar. Cimer ne için kullanılır sorusuna yanıt bulacağız.

Cimere Yazmak Suç mu cimer ne için kullanılır
Cimere Yazmak Suç mu cimer ne için kullanılır

CİMER’e Nasıl Yazılır?

  • www.cimer.gov.tr sitesine online olarak girilir.
  • TC numarası, ad soyad, adres bilgileri girilir.
  • İletmek istediğincocubilgi, ihbar, şikayet içeriği yazılarak hızlı bir şekilde paylaşılır.
  • Paylaşılan içerik için sistemde bir kayıt oluşturulmuş olur ve kayıt numarası iletilir.
  • Bu kayıt numarası ile açtığınız talebi daha sonra inceleyebilir yanıtı görebilir ve değerlendirme yapabilirsiniz.

Cimere şikayet nasıl edilir sorusuna umarım yanıt bulmuşuzdur. Cimer kısa sürede, kolay bir şekilde işlem yapabileceğimiz dijital ortamlardandır. Bu ortam sayesinde dilediğiniz her konuda şikayet ve isteklerinizi, ihbarlarınızı cumhurbaşkanlığına direk olarak iletebiliyor ve kısa bir sürede dönüş alabiliyorsunuz.

CİMER Nedir?

Pek çok kişi cimer nedir sorusunun yanıtını merak ediyor. Vatandaşların talep ve ihbar ile beraber şikayetlerini direkt olarak Cumhurbaşkanlığı’na iletebilmesi için hazırlanmış olan sisteme CİMER denmektedir. Aynı zamanda bunu bir web servisi olarak da dile getirmek mümkün. Bu sayede etkin şekilde iletişim sağlanarak insanlar herhangi bir şikayeti ya da istekleri olduğu vakit, birebir olarak cumhurbaşkanlığına ulaşma imkanı elde ediyor.

CİMER Ne için Kullanılır?

CİMER pek çok farklı amaç altında kullanılan bir web sitesidir. Devlet tarafından hazırlanmış kurumsal bir web sitesi olması ile beraber, doğrudan Cumhurbaşkanlığı’na bağlı bir web adresi olarak öne çıkar. Bu bağlamda insanların şikayetlerini, ihbar ve taleplerinin değerlendirilmesi için destek sağlar. Böylece vatandaşların demokratik katılım yolu ile beraber, idare üzerinden kamuoyu denetimi gerçekleştirmek amacıyla etkin bir potansiyel oluşturur.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Zonguldak'ta 2 kişiyi öldüren zanlılar, husumetli oldukları ailenin tüm fertlerini öldürmeyi planlamışlar

Aynı zamanda bu sistem vatandaşlardan girecek olan geri bildirimlerin değerlendirilmesi ve ölçülmesi açısından da büyük bir öneme sahiptir. Böylece görüş ve öneriler üzerinden oluşturmuş sistem çatısı altında, vatandaşların ne istedikleri ve nelere meyilli oldukları konusunda bilgiler elde edilir. Cimer ne için kullanılır

CİMER Üzerinden Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

En çok merak edilen konular içerisinde şüphesiz CİMER üzerinden şikayet başvurusu nasıl yapılacak olmasıdır. Bu işlemi gerçekleştirmek aslına bakılırsa öğrendikten sonra oldukça kolaydır.

– Bu konuda Öncelikle www.cimer.gov.tr sitesine giriş yapmak gerekiyor.
– Bu bağlamda mutlaka T.C. kimlik numarası, İsim soy isim ile beraber adres bilgileri doğru şekilde girilmelidir.
– Aynı zamanda telefon ya da mektuplaşma üzerinden de başvurma işlemi gerçekleştirilebilir.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Seçimi kaybeden Trump, golf oynamaya gitti

Bu şekilde kolayca ve kısa süre içerisinde şikayet ile beraber, öneri ya da ihbar ve talep işlemi gerçekleştirmek mümkün. Böylece rahatsız olunan bir durum karşısında doğrudan Cumhurbaşkanlığı nezdinde iletişim sağlama imkanı elde edilmektedir. Günümüzde bu sistem kurulduğu andan itibaren web sitesi üzerinden pek çok kişi yoğun şekilde irtibat kurmaya çalışıyor.

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat