Çoğumuzun İlk Telefonu Olmuş 10 Efsane Cep Telefonu

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ne güzeldi o günler “kontör” yüklerdik telefonlara… Çaldır kapat yapardık birbirimizi anımsatırdık… Şimdi öyle mi her şey elimizin altında ve ne yazık ki bir şeylerin kıymetini bilemiyoruz… “eski cep telefonları”

1- Nokia 5110

Nokia’nın aslında en sağlam ve en iyi çeken telefonlarından biridir. Takozluğuna takozdur ama unutulmamalıdır ki kaliteli bir takozdur. En az bir takoz kadar dayanıklıdır çünkü. Bizim evde aynısı hala bulunuyor 🙂 (eski cep telefonları)


2- Nokia 3210

8210 ile birlikte prestij sembolüydü. İnce ve antensiz olduğu için kotun arka cebinde taşınan ilk cep telefonlarındandır. Dolayısıyla telefonların arka cebe koyulduğunda kırılabilme ihtimalinin olduğu da sayesinde anlaşılmıştı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

3- Nokia 3310

Yılanın başıyla kıçını birbirine değdirmemek için kıçımızı yırttığımız efsane telefon.


4- Nokia 2100

Tuşları çok güzeldi. Çıt-çıt ses çıkardı basınca. Bastığını anlardın yani. Yılan oynaması hepsinde olduğu gibi, bunda da çok zevkliydi.


5- Siemens M50

Siemens’in havalı, gprsli ve bir ton özellikli, yuvarlak ve sevimli bir görünüşe sahip cep telefon modeli.


6- Motorola T190

Tam adı Motorola Talkabout 190 olan, uygun fiyatlı cep telefonuydu. T191 in üzerine şeffaf gecelik giydirilmiş motorola telefonu.


7- Nokia 1100

Hala bir çok insanın kullandığı, fener özelliğiyle gönüllerde taht kurmuş, süper şarjlı, şimdilerin asker telefonu.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

8- Nokia 2300

Çıkardığı farklı zil sesleriyle herkesi etkileyen, renkli modeli hanım kızlarımızın favorisi olan ve zerafette eline su dökülemeyecek cep telefonuydu.


9- Motorola Talkabout T2288

Bunda bir tane halka dizme oyunu vardı, en kısa sürede halkaları büyükten küçüğe sıralıyorduk. Bildiğimiz kalem pille çalışıyordu. Star gazetesinin kuponla verdiği telefonlardan.


10- Siemens C45

2002 yılında tavan yapmış, 3310 kadar gideri olmuştur bu telefonun. 8 farklı kapağı mevcuttu kendilerinin.