Youtube Abone Satın Alma Sitesi

‘Cami cami gezerek namaz kılmayı seviyorum!’

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Yıllık 130 bin dolar maaşla oynayan Senegalli futbolcu  Alassane Ndao, her maça birebir motivasyon ile çıktığını söyledi, kimseyi kendine idol olarak kabul etmediğini tabir etti. 2022’de mukavelesi sona erecek olan Ndao, İngiltere’ye gitmek istediğini lisana getirdi.

 

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Fatih Karagümrük’ün Türk futboluna kazandırdığı bir yetenek Alassane Ndao… Kırmızı-siyahlı grupta istikrar sembolü olarak dikkati çekse de, en son Galatasaray maçında ekibinin birinci golüne, ikinci golün de asistine imzasını koyarak kendini gösterdi.

Türkiye’yi istedi

 

 

Ndao, 23 yaşında, Senegal U23 Ulusal Takımı’nda kaptanlığa kadar yükselen bir isim… Senegal Ligi ekiplerinden AS Dakar Sacre Coeur’da yetişti. 4 sene burada forma giyen oyuncu, geçen dönemin ortasında, yani mukavelesinin bitmesine 6 ay kala menajer Doğan Ercan tarafından Karagümrük için ikna edildi. Lakin Fransız grubu Olympique Lyon’un pilot grubu olmasından ötürü onu göndermek istemiyordu. Üstelik Lille de onunla önemli bir biçimde ilgileniyordu.

Lakin onun para üzere bir sıkıntısı olmadı. Babası, Senegal’de büyük bir müteahhitti. Ndao, tercihini Türkiye’den yana kullandı ve Türkiye’ye geldi. Üstelik 6 ay oynamamayı göze alarak…

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma da gelir gelmez Ndao’ya 5 bin euro harçlık verdi ve futbol oynamayacağı müddet içerisinde 2 bin 500 euro harçlık vermeyi vaat etti. Çabucak idmanlara başlayan Senegalli futbolcu şu anda 130 bin dolar yıllık maaşla gayret veriyor. Yani Galatasaray’da kimi oyuncuların birkaç maçlık maç başı parası kadar…

Pirine gönderme

Galatasaray müsabakasında kadrosunu öne geçiren golü atan Alassane Ndao, kameraya hakikat koştu, formasının altında bir fotoğraf ve “Modou Kara” yazısı vardı. Bizim için pek manası olmasa da, Senegalli oyuncu için bu ismin manası çok değerliydi. Zira Modou Kara, onu Müslüman olmaya ikna eden isimdi ve bu nedenle Ndao, pirine büyük hürmet ve minneti vardı. Ailesinin yarısı Hristiyan olmasına karşın, pirinin tesiriyle uygun bir müslüman olan Ndao, 5 vakit namazında… 24 yaşındaki futbolcu “Türkiye’deki en sevdiğim şeylerden biri de cami cami gezerek namaz kılmak” diyor.

Çaykur Rizespor karşısında iki gol atarak grubuna üç puan kazandıran isim olan Alassane, Galatasaray karşısında da varlığını hissettirdi. Her maçın kendisi için tıpkı olduğunu lisana getiren kırmızı-siyahlı futbolcu, “Galatasaray için başka bir motivasyonum yoktu. Çıkıp en düzgününü başarmak için çaba ettim ve çok şükür başardık” sözünü kullandı.

Kimseyi idol olarak almadığını lisana getiren Alassane Ndao, daha evvel Fenerbahçe, Başakşehir üzere gruplar tarafından istense de, maksadını Türkiye olarak görmüyor. Üç büyüklere hürmet duyduğunu lakin İngiltere’de Premier Lig’de oynamayı amaçladığını lisana getiren Fatih Karagümrüklü oyuncu, Türkiye Ligi’ni evvelden beri takip ettiğini lisana getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.