Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Bob Marley’in Kızı Cedella Marley’in Yardımlarıyla Bayanlar Dünya Kupasına Katılan Jamaika Bayanlar Ulusal Kadrosu: Reggae Kızlar

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Önlerine konan tüm mahzurlara karşın Cedella Marley'in yardımıyla FIFA Bayanlar Dünya Kupasına gidebilen Jamaika bayan ulusal kadrosu “Reggae Kızlar”.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Marley, Reggae Kızlar'a birinci yardımını Jamaika Federasyonu bütçeyi kestikten 6 yıl sonra 2014 yılında yaptı.

Marley, bağışın bir kısmını Bob Marley Kuruluşundan bir kısmını ise kendisi sağladı. Ayrıyeten, Alacran Kuruluşunun ortak kurucularından biri olan Alessandra Lo Savio da destekçilerden bir tanesiydi.

Yapılan tüm yardım ve gayretler bütün her şeyi karşılamaya yetmedi.

Jamaika bayan ulusal ekibinin şu anki menajeri olan Hue Menzies de istekli oldu. Antrenörler ekip oyuncuları için giyebilecekleri ceketleri Costco şirketinden temin ettiler. Böylelikle değişiklik gösteren hava durumunda oyuncuların üşümemesi için gerekli olan materyaller tamamlandı. Amerika üzere ekipler lüks tesislerde antrenman yaparken Jamaika bayan ulusal kadrosu antrenman kampında bir ortaya gelmekte bile zorluk çekti.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Öteki kadrolar karşısında çok da başarılı olamayan Jamaika bayan ulusal ekibinin FIFA Bayanlar Dünya Kupasına katılan birinci Karayip milleti olması bile kafiydi.

Kadronun en büyük destekçisi olan Marley, Jamaika'nın Reggae Kızlar olarak bilinen bayan ulusal futbol kadrosunun FIFA Dünya Bayanlar Kupasına birinci kere katılarak Brezilya'ya karşı 3-0 kaybettikleri maçı izleyenler ortasındaydı.

Bayan ulusal grubu, Jamaika Futbol Federasyonunun gruba verilen bütçeyi kesmelerinin üstünden 10 yıl geçmesinin akabinde fevkalade bir iş başararak turnuvadaki herkesi sevindirdi.

Kadronun, bayan futbolunun en üst basamağına gelebilmesinin en büyük sebebi ise, müzikçi ve iş bayanı olan Marley'in Jamaika Bayan Ulusal Takımı'na yüksek meblağlarda bağış yapması ve ekibin her vakit destekleyicisi olmasıydı.

Ama, kimi evrakların karışması üzerine Marley, Reggae Kızlar'ın yanına gireceği kimliği alamadı ve onları öteki taraftan destekledi.

Marley, ekipten ayrıldıktan sonra içeri girebilmek için yardım edebilecek birini bekledi.

Yardımsever ünlü, geçen hafta yaptığı bir röportajda maçta kızların gitmesinin akabinde oradan ayrılamadığını söyledi.

“Kapı açıldı ve efsanevi Brezilyalı futbol yıldızı Marta oradaydı.” Marta,”Sen! diye bağırdı ve göz yaşları içinde Marley'in kolunu havaya kaldırarak durma” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.