Bir ülke daha İngiltere ile uçak seferlerini yasakladı!

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İngiltere’de ortaya çıkan mutasyona uğramış Kovid-19 tipinin ülkeye girmesini ölmek ve bu tehlikeden halkı korumak için bu ülkeden gelen bütün uçuşların durdurulacağını bildirdi.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg de mevzuya ait basına yaptığı açıklamada, yeni gelişmeye ait İngiliz makamlarıyla görüştüğünü belirterek, “Halkımızı kelam konusu tehlikeden korumak için bu radikal kararı almak zorundayız.” tabirini kullandı.

Bu tehlikeli gelişme karşısında süratli karar alınması gerektiğini kaydeden Schallenberg, İngiltere’den gelecek bütün uçuşların durdurulacağını, bunun için gerekli resmi yazının hazırlandığı bilgisini paylaştı.

Schallenberg, Hollanda, İtalya ve Belçika üzere birtakım Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin de benzeri adımlar attığını belirterek, virüsün mutasyona uğramasının Kovid-19’un hala ne kadar tehlikeli olduğunun bir göstergesi olduğunu kaydetti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve bir küme bilim insanı dün yaptıkları açıklamada ülkede keşfedilen yeni tıbbın yüzde 70 daha fazla bulaşıcı olduğunu duyurmuştu.

 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

 

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.