Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Balaban Pomad Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Balaban Pomad Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Balaban pomad genel olarak ciltteki iltihaplı enfeksiyonları iyileştiren güçlü ve etkili bir ilaçtır. Peki Balaban pomad nedir, ne işe yarar, özellikleri nasıldır, faydaları nelerdir, fiyatları ne kadar, muadili nelerdir ve yan etkileri nelerdir gibi soruların yanıtları şimdi yazımızda!

Balaban Pomad Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?
Balaban pomad krem ne işe yarar, faydaları nelerdir, yan etkileri nelerdir, balaban pomad nasıl kullanılır, pomad kremi kaç yaş grubu kullanabilir, kullanmadan önce bilmeniz gerekenler

Balaban Pomad Nedir?

Bu pomad kremin aktif maddesi mupirosin isminde bir bileşendir. Bu pomad krem homojen görünümlü beyaz bir krem olarak sunulur. Bu merhem, staphylococcus aureus ve streptococcus pyogenes duyarlı zorlanma ve burkulmalar nedeniyle, küçük laserasyonlar, sütüre yaralar veya sıyrıklar gibi ikincil enfekte travmatik lezyonların topikal tedavisi için kullanılır.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Balaban Pomad Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi mupirosin adlı bir maddedir. 

Balaban Pomad Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Bu pomad krem kullanımı ile olası bir duyarlılaşma reaksiyonu veya ciddi lokal tahriş meydana gelirse, tedavi kesilmeli, bu merhem hemen yıkanmalı ve uygun tedavi uygulanmalıdır.
  • Diğer antibakteriyel ürünlerde olduğu gibi, uzun süreli kullanım, duyarlı olmayan organizmaların aşırı büyümesine neden olabilir.
  • Psödomembranöz kolit, antibiyotik kullanımı ile bildirilmiştir ve hafif ila hayatı tehdit eden şiddet arasında değişebilir. Bu nedenle, antibiyotik kullanımı sırasında veya sonrasında ishal gelişen hastalarda teşhisini dikkate almak önemlidir. Topikal olarak uygulanan mupirosin ile bunun meydana gelme olasılığı daha az olsa da, uzun süreli veya önemli ishal oluşursa veya hastada karın krampları görülürse, tedavi derhal kesilmeli ve hasta daha fazla araştırılmalıdır.
  • Bu pomad krem formülasyonu oftalmik kullanım ve burun içi kullanım için uygun değildir. Bu krem pomadın gözler, burun, ağız ve kulaklar ile temasından kaçının. Kontamine olursa, krem ​​kalıntıları giderilene kadar bu bölgeler su ile iyice sulanmalıdır.
  • Bu pomad krem setil alkol ve stearil alkol içerir. Bu inaktif bileşenler lokal cilt reaksiyonlarına (örneğin kontakt dermatit) neden olabilir.

Balaban Pomad Muadili

Bu pomadın muadilleri Bacoderm krem, Bacoderm pomad, Bactroban krem, Bactroban pomad, Dextrocin krem, Dextrocin pomad, Mupiderm krem, Mupiderm pomad, Mupigen pomad, Mupiron merhem, Mupobel krem ve Mupobel pomaddır.

Balaban Pomad Faydaları

Bu pomad krem (psödomonik asit A veya Balaban pomad) orijinal olarak pseudomonas fluorescens’ten izole edilmiş bir antibiyotiktir. Topikal olarak kullanılır ve öncelikle gram pozitif bakterilere karşı etkilidir. Bu pomad krem düşük konsantrasyonlarda bakteriyostatik ve yüksek konsantrasyonlarda bakteri öldürücüdür. Bu pomad krem, izolösinin bakteri proteinlerine katılmasını durduran bakteriyel izolösil-tRNA sentetaza seçici bağlanma olan benzersiz bir etki mekanizmasına sahiptir. Bu etki mekanizması başka bir antibiyotikle paylaşılmadığından, Balaban’ın antibiyotik çapraz direnç problemleri azdır.

Balaban Pomad Kullanımı 

Bu pomad krem sadece topikal kullanım içindir. Bu krem pomadı kullanmadan önce ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeye on güne kadar, günde üç kez pamuklu çubuk veya gazlı bezle az miktarda bu merhemi sürün. İstenirse, etkilenen alanı gazlı bezle örtün. Bu ilacı kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın.

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. 

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Bir parça pamuk ya da gazlı bezle etkilenmiş bölgeye sürün. Pomadın sürüldüğü bölge steril bir bezle kapatabilirsiniz. anıta bağlı olarak 10 güne kadar günde 2 ila 3  kez uygulanır.

Balaban pomad krem ne işe yarar, faydaları nelerdir, yan etkileri nelerdir, balaban pomad nasıl kullanılır, pomad kremi kaç yaş grubu kullanabilir, kullanmadan önce bilmeniz gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.