Ayak detoksu nedir? Ayak detoksu nasıl yapılır? Ayak detoksu faydaları

Ayak detoksu nedir? Ayak detoksu nasıl yapılır? Ayak detoksu faydaları. Gün boyu yoğun tempo nedeniyle yorulan ve şişen ayaklarınızı dinlendirmek aynı zaman da sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için son zamanlarda popüler olan edilen ayak detoksu evde nasıl yapılır ve ayak detoksu nedir sizler için araştırdık.

Ayak detoksu, vücuttaki zararlı toksinlerin atılması amacıyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Güzellik uzmanları tarafından ayakların daha bakımlı olması için de kullanılan bu yöntem ayak pedleri, ayak maskeleri, akupunktur ve iyonik ayak detoksu cihazları ile yapılabilir.  Ayakların sinir uçları ve tıkanan ter bezlerinin temizlenmesi açısından oldukça faydalı olan ayak detoksu, aynı zamanda bağışıklık sisteminin de düzenlenmesine yardımcı oluyor. Uzmanlara göre ayak detoksu; kalori yakmamaya, kan şekerini düzenlemeye birebir geliyor. Özellikle şeker hastalarının yaşadığı ayak şişmesi yani ödemin atılmasını da kolayca sağlıyor.

İki farklı çeşide ayrılan ayak detoksu; biri ayak pedleri ile evde doğal kolayca yapılıyor, biri ise iyonik olarak alternatif tıp merkezlerinde yapılıyor. Peki evde ayak detoksu nasıl yapılır ve ayak detoksu yapabileceğiniz doğal tedavi yöntemleri neler haberimizin detaylarında görebilirsiniz.

Ayak detoksu nedir Ayak detoksu nasıl yapılır Ayak detoksu faydaları
Ayak detoksu nedir, Ayak detoksu nasıl yapılır, Ayak detoksu faydaları, ayak detoksu mantara iyi gelir mi, ayak detoksunu kimler yapabilir, ayak detoksuna hangi malzemeler kullanılır, ayak detoksuna karbonat atılır mı, ayak detoksuna deniz tuzu kullanılır mı
  • KARBONAT VE DENİZ TUZU İLE AYAK DETOKSU
MERAK ETMİYOR MUSUN:  Sultan çayı nedir? Sultan çayı ne işe yarar? Sultan çayı faydaları neler?

Bir bardak deniz tuzunu ve karbonatı su dolu kabın içerisinde eritin. Suyun ayaklarınızı yakmayacak sıcaklıkta olduğundan emin olduktan sonra ayaklarınızı 45 dakika boyunca içince bekletin. Her gün bu karışımı uygulayarak ayak detoksu yapabilirsiniz. 

SİZİN İÇİN: Naneli Ayak Peelingi Nasıl Yapılır? Ayak Peelingi Ne İşe Yarar?

  • EPSOM TUZU İLE AYAK DETOKSU

1 litre suya 1 çorba kaşığı epson tuzu ve 2 yemek kaşığı sirkeyi ekleyin.35 dakika boyunca ayaklarınızı suyun içerisinde bekletin.

  • AĞIZ GARGARASI İLE AYAK DETOKSU

Su dolu kabın içerisine 2 ölçek ağız gargarasını dökün ve iyi karıştırın. Daha sonra yardım saat bekletin.

MERAK ETMİYOR MUSUN:  Zengin olmak artık çok kolay | Para kazanmanın en kolay yollarını okuyun

Ayak detoksu nedir, Ayak detoksu nasıl yapılır, Ayak detoksu faydaları, ayak detoksu mantara iyi gelir mi, ayak detoksunu kimler yapabilir, ayak detoksuna hangi malzemeler kullanılır, ayak detoksuna karbonat atılır mı, ayak detoksuna deniz tuzu kullanılır mı

Başa dön tuşu
NEDEN HABER | - | DUMAN HABER | - | istanbul evden eve nakliyat