Avcılar’daki falçatalı cinsel istismar davasında istenen ceza belli oldu

İstanbul’un Avcılar ilçesinde, kendisinden ayrılmak isteyen Rabia Kaçmaz’ın boğazını falçatayla keserek cinsel istismarda bulunmaya çalışan …

Yayınlama: 17.11.2020
1
A+
A-

İstanbul’un Avcılar ilçesinde, kendisinden ayrılmak isteyen Rabia Kaçmaz’ın boğazını falçatayla keserek cinsel istismarda bulunmaya çalışan, ardından çuval içine koyup otomobille üzerinden geçen Emre Çiçek, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Tutuklu sanık Emre Çiçek, Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşmaya çıktı.

Mahkeme başkanı, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı’ndan gelen raporda mağdurun boyun bölgesindeki kesi sonucu oluşan ses tellerindeki hasar nedeniyle oluşan ses kısıklığının mağdurun konuşmasında sürekli zorluğa neden olduğunun bildirildiğini söyledi.

SAVCI MÜTALAAYI AÇIKLADI

Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında yaşanan olayın detayları anlatıldı.

Sanık Emre Çiçek’in, Rabia Kaçmaz’ı kendisinden ayrılmak istediğini söylemesinin ardından 6 Şubat 2019 tarihinde araç kiralayarak Florya’da bir balıkçıya götürdüğü belirtildi. Balıkçıdan sonra sanık Çiçek’in, Kaçmaz’ı kendi çalıştığı tekstil atölyesine götürdüğü ifade edilen mütalaada, sanığın “Sana bir sürprizim olduğunu söylemiştim” diyerek Rabia Kaçmaz’ın gözünü siyah bantla kapatmaya çalıştığı ancak genç kızın buna müsaade etmediği bildirildi.

ELİNE PLASTİK KELEPÇE TAKTI

Çiçek’in kapıya doğru yönelen Kaçmaz’ı içeriye içeri doğru çekiştirmeye başladığı belirtilen mütalaada, Çiçek’in Kaçmaz’ı yere düşürdüğü, eline plastik kelepçe takarak özgürlüğünü kısıtladığı, ayaklarını ve diz kapaklarını bağladığı ve atölyenin arka kısmını doğru sürüklediği belirtildi.

  Ankara Mamak'ta doğal gaz patlaması kamerada!

“SENİ BURADA PARÇALAYACAĞIM”

Sanığın Kaçmaz’ı tekmelediği de anlatılan mütalaada, “Seni buraya cezalandırmak için getirdim, buradan çıkamayacaksın. Seni burada parçalayacağım” dediği, ardından da Kaçmaz’ın annesi ile telefonda konuşmak amacıyla yanından ayrıldığı belirtildi.

Telefon görüşmesinin ardından sanığın, Kaçmaz’ın yanına geldiği bıçakla böbreğinden yaraladığı ve cinsel istismarda bulunduğu anlatıldı. Rabia Kaçmaz’ın cinsel istismara karşı koymasının ardından sanığın sinirlendiği kaydedilen mütalaada, Çiçek’in Kaçmaz’ı yastıkla boğmaya çalıştığı vurgulandı. Dana sonra Çiçek’in ışıkları kapatarak Kaçmaz’ın üzerine örtü örtüp dışarı çıktığı anlatıldı. Mütalaada sanık Emre Çiçek’in bir süre sonra diğer sanık Yunus Kıldır ile atölyeye geri döndüğü, Kaçmaz’ın kafasına tekme vurarak “Halen gebermedin mi sen” dediği, sanık Yunus Kıldır’ın da Çiçek’e “Beni bu işe bulaştırma. Merak etme kimseye bir şey söylemem” diyerek arkasını dönüp gitmeye çalıştığı ve Çiçek’in de “Dur bir dakika” diyerek diğer sanıkla birlikte dışarı çıktığı ifade edildi.,

ARAÇLA ÜZERİNDEN GEÇTİLER

Yaklaşık 3 dakika sonra iki sanığın geri dönerek Kaçmaz’ı başı altta kalacak şekilde çuvalın içine koyduğu anlatılan mütalaada, sanıkların kiralık aracın bagajına genç kızı koydukları belirtildi.

Sanık Çiçek’in Avcılar Firuzköy göl kenarında müştekiyi bagajdan çıkararak yere fırlattığı, ayaklarıyla genç kızın üzerine basarak yaşayıp yaşamadığını kontrol ettiği, sonrasında da araçla üzerinden geçtiği aktarıldı.

  Esenyurt'ta yaşanan olaya ilişkin ifadeler ortaya çıktı

DOMUZ BAĞIYLA BAĞLANMIŞ ŞEKİLDE BULUNDU

Çiçek’in babasını arayarak durumu anlattığı ifade edilen mütalaada, Çiçek’in kolluk kuvvetlerine teslim olduğu ve olay yerine giden kolluk kuvvetlerinin Kaçmaz’ı domuz bağı ile bağlanmış ve yarı çıplak vaziyette bulduğu kaydedildi.

Kaçmaz’ın hastaneye kaldırıldığı ve uzun süre yoğun bakımda kaldığına da mütalaada yer verildi. Mütalaada Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi tarafından düzenlenen raporda sanık Çiçek’in üzerine atılı suçlara karşı ceza sorumluluğunun tam olduğunun belirlendiği de vurgulandı.

53 YILA KADAR HAPSİ TALEP EDİLDİ

Mütalaada Çiçek’in “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürmeye teşebbüs etme”, “Birden fazla kişi ile birlikte kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “Cinsel saldırı” suçlarından toplamda 19 yıldan 53 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Diğer sanık Yunus Kıldır hakkında ise “Birden fazla kişi ile birlikte kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan 4 yıldan 14 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

DAVA ERTELENDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Heyet taraflara mütalaa hakkında beyanlarını hazırlaması için süre vererek duruşmayı erteledi.

sağlık sitesi |-| süprem kumaş |-| nakliyat |-| youtube izlenme al |-| ideal kilo hesaplama |-| instagram beğeni hilesi |-| Film Önerileri vozol likit