Arkadan Anal ilişkiye girmek imam nikahını düşürür mü?

Arkadan ilişkiye girmek imam nikahını düşürür mü? Ters ilişkiye girmek günah mı? Eş ile girilen ters ilişki nedeniyle nikah düşer mi?

Yayınlama: 20.05.2022
Düzenleme: 20.05.2022 01:36
A+
A-

Arkadan ilişkiye girmek imam nikahını düşürür mü? Ters ilişkiye girmek günah mı? Eş ile girilen ters ilişki nedeniyle nikah düşer mi? Nikah yenilemek gerekir mi? Bunun keffareti nedir? Ters ilişki nikahı düşürür mü? Ters ilişkinin cezası nedir tüm detaylar haberimizdedir.

Arkadan Anal ilişkiye girmek imam nikahını düşürür mü?
Arkadan Anal ilişkiye girmek imam nikahını düşürür mü?

Eşler arasında cinsel birleşmenin meşru yolu üreme organlarıdır (Bakara, 2/223). Erkeğin eşine ters ilişkide bulunması Hz. Peygamber (s.a.s.) tarafından kesin olarak yasaklanmıştır (Ebû Dâvûd, Nikah, 46; Tirmizî, Tahâret, 102; İbn Mâce, Nikah, 29). Dolayısıyla erkeğin eşiyle ters ilişkiye girmesi haramdır ve dinin lânetlediği en büyük günahlardandır.

TERS İLİŞKİNİN CEZASI NEDİR?

Ancak bu durum eşlerin nikahına zarar vermez ve nikahın yenilenmesini gerektirmez. Bunun keffareti yoktur, fakat böyle bir fiili işleyen kişinin samimiyetle tevbe etmesi ve bir daha bunu yapmaması gerekir.

Anal ilişki günah mıdır

Kur’an’da cinsî münasebetin ana gayelerinden birinin neslin devamı olduğu ifade edilmiş ve kadının cinsel organından (vagina) olmak şartıyla, ilişkinin şekil açısından serbest bırakıldığı bildirilmiştir.