Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Araklı’daki Sel Felaketinde 3 Kişi Kaybolmuştu: Arama Kurtarma Çalışmaları Beşinci Gününde Devam Ediyor

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Trabzon'un Araklı ilçesinde 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinde kaybolan 3 kişiyi arama çalışmaları, 5'inci gününde de sürüyor. 321 kişilik grubun arama-kurtarma, yol açma ve enkaz kaldırma çalışması yürüttüğü sel bölgesi, askeri helikopterle de havadan taranıyor.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Trabzon'da 18 Haziran'da tesirli olan sağanak, Araklı ilçesinde sel ve heyelanlara neden olmuştu. Felakette 7 kişi hayatını kaybetmiş 3 kişi ise kaybolmuştu.

Bugün sabahın birinci ışıklarıyla birlikte kayıp 3 kişiyi arama çalışması tekrar başladı.

Trabzon’un yanı sıra bölge vilayetlerden gelen AFAD, AKUT takımlarıyla UMKE, Araklı ilçesi Çamlıktepe ve Yeşilyurt mahallelerinde Karadere boyunca arama çalışması yürütüyor. Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gelen 31 kişilik Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi de çalışmalara eşlik ediyor. JAK timleri botla açıldıkları dere yatağında sondalama tekniği ile kayıplardan iz arıyor. Kayıp şahısların yakınlarının umutlu bekleyişi de sürüyor.

321 kişilik takımın katıldığı arama kurtarma çalışmalarına AFAD'a ilişkin Samsun'dan getirilen 'Abrek' isimli kadavra köpeği de eşlik ediyor.

Ordu'dan 2 dalgıç da çalışmalara katıldı

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler'in talimatıyla, arama çalışmalarına dayanak vermek amacıyla bu ilden itfaiye arama-kurtarma takımları de Araklı'ya gönderildi. Ortalarında 2 dalgıcın bulunduğu, 6 kişilik profesyonel arama kurtarma ulaştıkları bölgede çalışmalara başladı.

9 binanın yıkıldığı, yollar, köprülerin hasar, tarım yerlerinin de ziyan gördüğü sel ve heyelanla ilgili yürütülen hasar tespit çalışmaları da devam ediyor.

Sel felaketinde 8 köy etkilenmiş 7 kişi hayatını kaybetmişti

Felaket sonrası açıklama yapan Pakdemirli'nin kelamları ise reaksiyon çekmişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.