Ankara ve İstanbul’da protesto: Halk tencere ve tavalarıyla sokağa çıktı

Yayınlama: 23.11.2021
A+
A-

Dövizdeki yükseliş siyasetin yanı sıra sokağı da hareketlendirdi. Artan döviz kuruna ve ekonomik tabloya tepki göstermek için sokağa çıkan vatandaşlar Esat Dörtyol’da “AKP istifa” sloganları eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.

Tencere ve tavalarla eylem yapanları polis ekipleri engellemeye çalıştı. Ara sokaklarda yürüyüşüne devam eden vatandaşlar protestolarını sürdürdü.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri de “ODTÜ ayakta AKP’ye direniyor” sloganlarıyla hükümete istifa çağrısı yaptı.

İstanbul’un Şişli ilçesindeki Pangaltı semtinde de çok sayıda kişi zamları ve kurdaki artışa yürüyüş yaptı. Tencere ve tavalarla yürüyüp “Hükümet istifa” sloganları atan eylemciler çevik kuvvet polislerince durduruldu. Kurtuluş semtinde eylem yapanların önü de polisler tarafından kesildi. Polisin engellemesinin ardından eylemler ara sokaklarda devam etti.

Beyoğlu ilçesindeki Karaköy semtinde Türkiye Komünist Partisi üyeleri, Merkez Bankası İstanbul Şubesi önünde protesto gösterisi düzenledi. Daha sonra yürüyüşe geçen grup polisler tarafından dağıtıldı.

Kadıköy ilçesinde de eylemler devam ederken Taksim Meydanı polis bariyerleriyle kapatıldı. 

Prostestolara katılarak; halkı ayağa kaldırıcı, devletin birlik ve bütünlüğünü zedeleyecek paylaşımlarda, eylemlerde bulunmak suçtur. Devleti sarsacak eylemler yapmak hepimiz için kötü sonuçlar doğurabileceğinden lütfen protestolara, eylemlere dahil olmayın. KATILMAYIN!