Youtube Abone Satın Alma Sitesi

Akhisarspor 15 yıl sonra bir birincisi yaşadı

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR


Bu dönem yaşadığı idari ve mali krizlerin yanında makus gidişe de bir türlü deva bulamayan, transfer yasağı nedeniyle ayrılan futbolcularının yerini altyapıdan gençlerle destek edebilen Akigo, Keçiörengücü’ne deplasmanda 6-0 yenilerek başladığı makûs seride Ankaraspor’a 1-0, Adana Demirspor’a 2-0, Altınordu’ya 3-2 ve son olarak Altay’a 2-1 mağlup olmaktan kurtulamadı. Puansız geçtiği 6 maçta yalnız 3 gol atabilen Akigo, kalesinde 14 gol gördü.

Ligde 14 maçta 13 puanla dehşetli hayal gören Akhisarspor, son olarak 2004-2005 döneminde 3’üncü Lig’deyken arka arda 5 yenilgi aldı. O tarihten itibaren 3’üncü Lig, 2’nci Lig, 1’inci Lig ve Muhteşem Lig olmak üzere 4 farklı profesyonel ligde de çaba eden Akhisar, 15 yılda bu döneme kadar hiç üst üste 5 yenilgi görmedi. Akigo, Muhteşem Lig’den düştüğü 2018-2019 döneminde bile 5 maç peş peşe yenilmedi. Yeşil-siyahlılarda Cem Kavçak’ın yerine dümene geçen teknik yönetici Mesut Dilsöz de vazifede olduğu 2 maçta berbat gidişe mahzur olamadı. Son olarak geçen hafta kontratını fesheden futbolculardan Bjarnason’u da kaybeden Dilsöz, “Elimizde kısıtlı bir takım var, transfer periyodu yaklaşıyor, belirsizliklerle de uğraş ediyoruz” açıklamasını yaptı.

BU REKLAM SİZE ÖZEL YAYIMLANMAKTADIR

ÖZBEY’E REAKSİYON

Akhisarspor’da taraftarlar ekibin Altay’a mağlup olduğu dakikalarda şahsî toplumsal medya hesabından Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Erol Bulut’la ilgili yorum yapan yöneticilerden Bışar Özbey’i eleştirdi. Yeşil-siyahlılar, bir televizyon kanalında da yorumculuk yapan Özbey’le ilgili, “Yorum yapmak istiyorsan tıpkı saatlerde oynanan, yöneticisi olduğun Akhisarspor maçına yorum yap”, “Akhisarspor idaresinde olduğunuzu hatırlatmak isterim” üzere yorumlar yaptı. Akhisar’da Lider Fatih Dutlulu’nun istifasının akabinde eylül ayından bu yana Cihan Özbey kağıt üzerinde olmasa da idare dışından kulübü yönetirken, kardeşi Bışar Özbey de yöneticilik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.