Akaryakıta peş peşe büyük indirim! Motorin-benzin fiyatı ne kadar?

“Benzin ve motorin fiyatları ne kadar kaç TL olacak?” Motorine ne kadar indirim gelecek? sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte, 1 Mayıs güncel akaryakıt fiyatları! İstanbul, İzmir, Ankara.

Yayınlama: 01.05.2023
A+
A-

Yeni bir indirim müjdesiyle araç sahipleri sevindi. Motorinde indirim yapılacağı duyuruldu. Özellikle son dönemde sürekli artış gösteren akaryakıt fiyatları, araç sahipleri tarafından sıklıkla takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde benzine gelen indirimin ardından, motorine de indirim yapılması bekleniyordu. Son dakika duyurusu sonrası araç sahipleri, motorin fiyatları hakkında araştırma yapmaya başladı. İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye’de güncel akaryakıt fiyatları merak ediliyor. Peki, 1 Mayıs itibarıyla motorin fiyatları ne kadar kaç TL oldu?

Akaryakıta ne zaman indirim gelecek?

Yeni bir indirim müjdesiyle birlikte motorin fiyatlarına bir indirim daha geliyor. Son dakika bilgilerine göre, 3 Mayıs Çarşamba gününden itibaren geçerli olacak şekilde mazot fiyatlarına 59 kuruşluk bir indirim daha yapılacak. Bu indirim, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde yapılan 91 kuruş ve 4 gün sonrasında yapılan 47 kuruşluk indirimlerin ardından geliyor. Araç sahipleri, motorin fiyatlarındaki son gelişmeleri yakından takip ediyor ve yeni indirimlerin ne kadar olacağı konusunda merakla bekliyorlar. İndirimin ardından İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer illerdeki güncel motorin fiyatları da yeniden belirlenecek.

Motorin kaç TL olacak?

İndirim sonrası motorin litre fiyatları ortalama olarak İstanbul’da 19,11, Ankara’da 19,46 TL ve İzmir’de ise 19,54 TL’den satılacak.

Benzin kaç TL olacak

Benzine ise 29 Nisan Cumartesi günü 90 kuruşluk indirim geldi. Son olarak alınan bilgilere göre, gelecek Salı günü gece yarısından geçerli olmak üzere motorine 58 kuruşluk indirim gelecek.

İndirimin uygulanması halinde motorin İstanbul’da 19.11 lira, Ankara’da 19.53 lira.